Реал Мадрид и Ливърпул се изправят във финала на Шампионската лига тази вечер от 21:45 часа. Двубоят е на стадиона в Киев.

Агенция БЛИЦ ви предлага случаите, в които Ливърпул играе срещу испански отбори в европейски финали.

Английският гранд има три финала срещу испански отбора - от тях постига две победи и една загуба.

През 1981 година Ливърпул побеждава Реал Мадрид във финала за КЕШ с минималното 1:0. Единственото попадение е дело на Алан Кенеди в 82-ата минута.

През 2001 година Ливърпул печели Купата на УЕФА, след като победи в луд мач испанския Алавес с 5:4 след продължение. В редовното време срещата завърши наравно 4:4, а в 117-ата минута Гели от Алавес си вкара автогол.

През 2016 година Ливърпул загуби от Севиля финала за Лига Европа с 1:3. Тогава два гола за Севиля наниза Коке, а един добави Кевин Гамейро. За Ливърпул точен бе Даниел Стъридж.