Реал (Мадрид) загуби с 2:3 от Челси след продължения (1:3 в редовното време) във втори мач от 1/4-финалите на Шампионската лига, но елиминира актуалния шампион заради успех с 3:1 в първата среща (хеттрик на Карим Бензема) и 5:4 общ резултат. На 1/2-финалите испанският гранд  ще срещне Манчестър Сити или Атлетико (Мадрид) - 1:0 в първата среща.

Гостите от Лондон поведоха при първата си по-сериозна атака в мача четвърт час след началото му. Мейсън Маунт получи топката в наказателното поле и намери целта с удар в левия ъгъл на Куртоа (1:0).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Челси успя да заличи аванса на "белите" от първата среща в 51-ата минута, в която Антонио Рюдигер се разписа със силен удар след разбъркване в наказателното поле (2:0).

Челси стигна до трети гол в 63-ата минута, дело на Маркос Алпонсо, но малко след това попадението бе отменено заради игра с ръка.

Лондончани все пак успяха да заличат напълно аванса на Реал от първата среща (3:1) и поведоха с класическото 3:0 в 75-ата минута с попадение на Тимо Вернер.

Радостта на европейския клубен шампион обаче продължи точно пет минути и резервата Родриго се разписа за 1:3 с удар от въздуха.

Мачът влезе в продължения, а там Карим Бензема за пореден път се оказа герой за "белите" с попадение с глава след пас на Винисиус за 2:3 - негово четвърто в елиминацията с британския тим. Минути преди това Кристиан Пулишич пропусна от чудесна позиция, но прати топката над вратата.

Хаким Зиеш също се озова на чудесна позиция в 114-ата минута, стреля в близкия ъгъл, но Тибо Куртоа спаси Реал. Минути по-късно вратарят на Реал изгледа топката след удар на Кай Хаверц, но коженото кълбо премина встрани. В последните секунди и Жоржиньо от Челси пробва да порази целта, но шутира покрай гредата.

РЕАЛ (М) - ЧЕЛСИ 2:3 (5:4 общ резултат)
0:1 Мейсън Маунт (15'), 0:2 Антонио Рюдигер (51'), 0:3 Тимо Вернер (75'), 1:3 Родриго (80'), 2:3 Карин Бензема (96')

Реал Мадрид РЕАЛ (М): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал , 6. Начо Фернандес (88  17. Лукас Васкес,), 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди (78  12. Марсело) – 10. Лука Модрич, 14. Каземиро (78  21. Родриго ), 8. Тони Кроос (73 '  25. Едуардо Камавинга ), 15. Федерико Валверде  – 20. Винисиус (115 19. Дани Себайос) , 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Андрий Лунин, 40. Тони Фуидиас, 11. Марко Асенсио, 16. Лука Йович, 18. Гарет Бейл, 24. Мариано Диас, 41. Рафа Марин

Челси ЧЕЛСИ: 16. Едуар Менди – 24. Рийс Джеймс , 6. Тиаго Силва, 2. Антонио Рюдигер , 3. Маркос Алонсо – 8. Матео Ковачич (115  5. Жоржиньо), 12. Рубен Лофтъс-Чийк (115  , 7. Н'Голо Канте (100'  22. Хаким Зиеш ) – 12. Мейсън Маунт , 29. Кай Хаверц , 11. Тимо Вернер  (83 17. Саул Нигес) 10. Кристиан Пулишич)
Резерви: 1. Кепа Арисабалага, 13. Маркус Бетинели, 4. Андреас Кристенсен, 14. Трево Чалоба, 28. Сесар Аспиликуета , 31. Маланг Сар, 68. Харви Вейл

Стадион: "Сантияго Бернабеу", Мадрид
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия