Валенсия и Челси сътвориха страхотно зрелище и завършиха 2:2 на „Местая“ в мача си от предпоследния пети кръг група H на Шампионската лига, запазвайки шансове за класиране на 1/8-финалите.

Карлос Солер (40) изведе домакините напред в резултата след центриране на Родриго, но секунди по-късно лондончани отвърнаха на удара с точен удар на хърватина Матео Ковачич (41) от средна дистанция за 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Скоро след почивката „сините“ стигнаха до пълен орат, след като Кристиан Пулисич (50) вкара за 1:2, възползвайки се от асистенция на Курт Зума.

В 64-ата минута Дани Парехо пропусна да изравни от дузпа, но това направи по-късно датчанинът Даниел Вас (82). До края на мача и дори след седем минути добавено време двата тима не успяха да стигнат до успеха.

След равенството и двата тима имат по 8 точки и една повече от Аякс при визитата на холандския шампион във Франция срещу аутсайдера в групата Лил. В последния кръг Челси приема Лил, а Валенсия гостува в Амстердам.