Лудогорец загуби с 1:2 при визитата си на Шамрок Роувърс в реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, но с общ резултат 4:2 елиминира ирландците и продължава напред в най-престижната европейската клубна надпревара. Аарън Грийн (21) и Айдому Емаку (88) се разписаха за домакините, а Каули Оливейра (90+1) оформи крайния резултат. Българският шампион не успя да запише историческа четвърта поредна победа в евротурнирите, но си осигури минимум още 10 мача в Европа и класиране поне за групите на Лигата на конференциите. В третия квалификационен кръг на Шампионската лига "орлите" ще срещнат Динамо (Загреб), който отстрани северномакедонския Шкупи след 1:0 в Скопие и общ резултат 3:2.

Домакините започнаха нахъсани и пропиляха изключителна възможност да поведат още в 9-ата минута, когато Ричи Тауъл засече центриране отдясно на капитана Райън Фин, но не успя да насочи топката в опразнената от Серджио Падт врата. "Орлите" отвърнаха три минути по-късно, когато Кирил Десподов отправи първия точен удар за тях, а вратарят Алън Манус спаси.

Усилията на домакините дадоха резултат в 21-ата минута, когато Греъм Бърк засече с глава центриране и Серджио Падт отрази удара му, но при добавката Аарън Грийн не сгреши от близка дистанция и вкара за 1:0.

След половин час игра Карничник бе преодолян и Фин центрира, но Антон Недялков блокира изстрел на съперников футболист. Две минути по-късно Бърнард Текпетей шутира от дистанция и Манус хвана топката.

В 36-ата минута Ричи Тауъл шутира с десния си крак и топката премина покрай вратата на Серджио Падт. До почивката Шамрок продължи да контролира развоя на събитията, но няколкото последвали центрирания от Роувърс не спомогнаха за драматични мигове пред Падт.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в игра за българския шампион се появиха Рик Джонатан и Спас Делев на местата на Бърнард Текпетей и Кирил Десподов. Задачата на "орлите" обаче се усложни в 51-ата минута, когато Мануел Шоу бе изгонен с втори жълт и червен картон. Пет минути след това Греъм Бърк шутира от пряк свободен удар и Серджио Падт спаси.

В 65-ата минута контраатака на домакините Шамрок завърши с картон за симулация на Ричи Тауъл. Лудогорец пък имаше страхотна възможност за изравняване в 74-ата минута. Нахлулият в наказателното поле Каули Оливейра опита пас към Спас Делев, но топката стигна до Алекс Сантана който шутира от границата на наказателното поле и вратарят Алън Манус изби в корнер.

В 88-ата минута влезлият като резерва Айдомо Емаку взриви трибуните на "Тала Стейдъм", след като матира Серджио Падт от близка дистанция и удвои аванса на домакините, които помечтаха само няколко минути за заличаване на огромния пасив от първия мач. В първата минута от добавеното време Кауи Оливейра комбинира с Рик Джонатан в наказателното поле и с мощен удар намали на 2:1, оформяйки и крайния резултат.

Така Лудогорец отстрани Шамрок с общ резултат 4:2 и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

ШАМРОК РОУВЪРС - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
(в първата среща 0:3, общ резултат 2:4)
1:0 Аарън Грийн (21), 2:0 Айдому Емаку (88), 2:1 Каули Оливейра (90+1)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Домакините не успяха да се възползват от неточност в защита на Антон Недялков и топката бе изчистена.
9 - Ричи Тауъл пропусна от непосредствена близост да засече топката в опразнената врата на Серджио Падт след центриране отдясно.
12 - Кирил Десподов насочи топката към вратата на ирландците, но вратарят им Алън Манус спаси.
21 - ГОЛ за Шамрок! Серджио Падт отрази изстрел на Греъм Бърк с глава, но при добавката Аарън Грийн бе точен от близка дистанция за 1:0.
30 - Антон Недялков попречи на съперников футболист да удвои преднината на Шамрок. Карничник беше преодолян по фланга, след което центрирането към Фин беше блокирано.
32 - Бърнард Текпетей опита изстрел от дистанция, но Манус без проблем улови.
36 - Неточен удар на Ричи Тауъл с десния крак.
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Мануел Шоу е изгонен след втори жълт и червен картон, за да остане Лудогорец с човек по-малко.
56 - Серджио Падт отрази изстрел от пряк свободен удар на Греъм Бърк.
65 - Ричи Тауъл падна на границата на наказателното поле, но съдията му показа жълт картон за симулация и отсъди непряк свободен удар за гостите.
74 - Каули Оливейра опита пас към Спас Делев, но топката стигна до Алекс Сантана който шутира от границата на наказателното поле и вратарят Алън Манус изби в корнер.
79 - Контраатака на Лудогорец е завършена с неточен удар на Рик Джонатан от от границата на наказателното поле.
81 - Алекс Сантана шутира опасно от далечна дистанция и Алън Манус спаси.
82 - Удар на Каули Оливейра в наказателното поле е блокиран.
88 - ГОЛ за Шамрок! Айдомо Емаку взриви трибуните, след като от близка дистанция матира Серджио Падт за 2:0 и удвои аванса на ирландците.
90+1 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра комбинира с Рик Джонатан и завърши с мощен удар във вратата на домакините за 2:1.
90+7 - Край на мача! Шамрок Роувърс победи Лудогорец с 2:1, но отпадна с общ резултат 2:4.

Шамрок Роувърс: 1. Алън Манус, 2. Шон Ганън, 3. Шон Хор, 5. Лий Грейс, 8. Райън Фин - к (7123. Нийл Феруджа), 26. Крис МакКан, 16. Гари Онийл (7120. Рори Гафни), 17. Ричи Тауъл (7838. Айдому Емаку ), 22. Андрю Лайънс, , 9. Аарън Грийн , 10. Греъм Бърк (717. Дилън Уотс )
Резерви: 25. Леон Полс, 30. Томс Лейтис, 7. Дилан Уотс, 11. Шон Кавана, 20. Рори Гафни, 21. Джъстин Феризай, 23. Нийл Фаруджа, 27. Кори О'Съливан, 28. Гидео Тете, 38. Айдомо Емаку
Треньор: Стивън Брадли

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков - к, 23. Мануел Шоу , 7. Алекс Сантана , 95. Каули Оливейра , 37. Бърнард Текпетей (4673. Рик Джонатан ), 19. Пиерос Сотириу (869. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (4690. Спас Делев)
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 73. Рик Джонатан, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Тала Стейдиъм", Дъблин
Съдия: Фабио Мареска (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия