Лудогорец разби ирландския първенец Шамрок Роувърс с 3:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и направи крачка към следващата фаза на надпреварата. Пиерос Сотириу (25, 35) и Игор Тиаго (90+4) вкараха головете за убедителния успех на "орлите" в Разград.

Българският шампион доминираше напълно през първата част, в която гостите така и не застрашиха вратата на Серджио Падт. Още в 3-ата минута неговият колега на отсрещната врата Алън Манус изби удар на Бърнард Текпетей в корнер. "Орлите" продължиха да натискат и усилията им бяха възнаградени в 25-ата минута, когато Сисиньо подаде към Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле на Шамрок, където Шон Хор изпусна Пиерос Сотириу и той с глава отблизо вкара за 1:0.

Десет минути по-късно Алекс Сантана пусна диагонален пас към Сисиньо, който продължи към Каули Оливейра, а той центрира в наказателното поле на Шамрок. Бърнард Текпетей замахна да стреля, но не уцели топката и тя стигна до Рик Джонатан, който стреля, но Лий Грейс успя да избие пред голлинията. Пиерос Сотириу обаче нашрави добавка отблизо и реализира втория си гол за 2:0. Секунди по-късно кипърецът вкара и трети гол, който не бе зачетен заради засада при извеждащия пас на Бърнард Текпетей.

В 41-ата минута Сисиньо центрира в наказателното поле на Шамрок, Пиерос Сотириу стреля с глава, след което топката се отклони в ръката на Роберто Лопес и срещна десния стълб на вратата на Алън Манус. Реферът обаче не отсъди дузпа, а ВАР в мачовете от квалификациите на Шампионска лига не се използва. Секунди преди края на полувремето Каули Оливейра отправи много опасен удар от около 20 метра, но Алън Манус успя да се намеси и да избие в корнер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката домакините значително намалиха оборотите и головите положения липсваха. В 60-ата минута Рик Джонатан получи добър пас от Каули Оливейра и стреля, но неточно в аут.

Пред Шон Хор се откри много добра възможност в 69-ата минута. След центриране корнер в наказателното поле на Лудогорец той бе оставен непокрит и стреля, но изключително неточно. В 82-ата минута Греъм Бърк опита да центрира, но се получи директен удар, който затрудни вратаря Серджио Падт, избил топката в корнер.

Греъм Бърк шутира от пряк свободен удар в 88-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт. В добавеното време Манус трябваше да се намесва след удар на Сантана от двайсетина метра. В последните секунди Сисиньо пресече подаване и пусна към Кирил Десподов, който центрира в наказателното поле на Шамрок. Спас Делев овладя топката на гърди и бе сам срещу Алън Манус, но вратарят на ирландците успя да спаси удара му. След това топката попадна в Игор Тиаго, който си я нагласи и със силен удар оформи крайното 3:0.

Ако елиминират ирландците, "орлите" ще играят с хърватския гранд Динамо (Загреб) или македонския Шкупи в трети квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. При отпадане от Шамрок българският шампион ще продължи в третия предварителен кръг на Лига Европа и ще срещне отпадналия от сблъсъка между Динамо (Загреб) и Шкупи.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАМРОК РОУВЪРС 3:0
1:0 Пиерос Сотириу (25), 2:0 Пиерос Сотириу (35), 3:0 Игор Тиаго (90+4)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Бърнард Текпетей бе изведен зад отбраната на гостите и в крайна сметка се стигна до корнер след спасяване на вратаря Алън Манус.
8 - Алекс Сантана опита изстрел към вратата на ирландците в тази 7-ма минута, но след рикошет в крака на защитник, топката излезе в корнер.
21 - Рик Джонатан проби по лявото крило след двойно подаване с Каули Оливейра и спечели корнер, но и след него домакините не застрашиха вратата на Манус
25 - ГОООЛ за Лудогорец! Сисиньо получи топката на лявото крило и върна към Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле, където Пиерос Сотирио с глава се разписа за 1:0.
35 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра получи топката от Сисиньо и нахлу в наказателното поле, а след това кълбото стигна до Рик Джонатан, който шутира и защитник изби пред голлинията, но Пиерос Сотириу направи добавка за 2:0.
36 - Пирос Сотириу е изведен зад обраната, след което реализира трети гол, но той не бе зачетен заради засада.
41 - ГРЕДА за Лудогорец! Сисиньо центрира отляво и Пиерос Сотириу засече отблизо с глава, а топката се удари първо в ръката на Роберто Лопес и след това в страничната греда, но съдията не посочи бялата точка за дузпа.
44 - Каули Оливейра шутира силно отдалеч и Алън Манус спаси с блестяща намеса, избивайки топката в корнер.
45 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Темпото спадна и головите положения липсваха.
60 - Рик Джонатан отправи разочароващо неточен удар към вратата на гостите.
63 - Рик Джонатан направи двойно подаване с Пиерос Сотириу и подаде неточно в наказателното поле.
69 - Ирландците изпълниха корнер и Кавана опита удар от воле, но не нацели добре топката и тя излезе в аут.
75 - Неточно центриране на Кирил Десподов на далечната греда.
82 - Греъм Бърк опита да центрира, но се получи директен удар, който затрудни вратаря Серджио Падт, избил топката в корнер.
88 - Греъм Бърк стреля от фал, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.
90+2 - Алекс Сантана отправи удар от разстояние, но Алън Манус плонжира и успя да спаси.
90+4 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов центрира в наказателното поле на Шамрок и ударът на Спас Делев бе отразен от Алън Манус, но след това топката попадна в Игор Тиаго, който си я нагласи и със силен удар оформи крайното 3:0.
90+4 - Край на мача! Лудогорез разби Шамрок Роувърс с 3:0 и направи крачка към третия квалификационен кръг.

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо , 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков (К) – 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Шоу  – 73. Рик Джонатан (7890. Спас Делев), 95. Каули Оливейра (8910. Матиас Тисера), 37. Бърнард Текпетей (7111. Кирил Десподов) – 19. Пиерос Сотириу (899. Игор Тиаго)
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, Дени Групер, 21. Жан Карничник, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Шамрок Роувърс: 1. Алън Манус – 3. Шон Хор, 4. Роберто Лопес, 5. Лий Грейс – 8. Райън Фин (К) (762. Шон Ганън), 7. Дилан Уотс (6010. Греъм Бърк), 26. Крис МакКан, 16. Гари Онийл, 22. Андрю Лайънс – 17. Ричи Тауъл (8011. Шон Кавана), 20. Рори Гафни
Резерви: 25. Леон Пелс, 2. Шон Ганън, 9. Арън Грийн, 10. Греъм Бърк, 11. Шон Кавана, 21. Джъстин Феризай, 23. Нийл Фаруджа, 29. Джак Бърн, 38. Айдомо Емаху
Треньор: Стивън Брадли

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Жоао Пинейро (Португалия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия