Манчестър Сити обърна ПСЖ и спечели с 2:1 на "Парк де Пренс" в първия сблъсък между тях от полуфиналите на Шампионската лига. Парижани доминираха през първата част и поведоха с гол на Маркиньос (15), но след почивката "гражданите" излязоха преобразени и стигнаха до успеха с попадения на Кевин де Бройне (64) и Рияд Марез (71). В 77-ата минута Идриса Гай получи директен червен картон за груб фаул срещу Илкай Гюндоган и домакините завършиха срещата в намален състав.

След по-малко от 120 секунди игра парижани създадоха първия шанс за гол, след като отнеха топката в центъра на терена и направиха бърза контраатака, но ударът на Неймар не затрудни Едерсон. Гостите се опитваха да владеят повече топката, но не застрашаваха вратата на Кейлор Навас. В 13-ата минута отново Едерсон се прояви и спаси нов удар на Неймар, а само две минути след това Маркиньос се извиси над всички при центриране от корнер на Анхел ди Мария и даде аванс на домакините.

Едва в 21-ата минута Бернардо Силва отправи първия точен удар за "гражданите", но Навас бе на мястото си. Шест минути след това френският шампион изпълни два последователни корнера, при втория от които Неймар центрира и Паредес игра с глава, но топката премина покрай вратата.

В 32-ата минута Маркиньос предотврати опасност пред вратата на Навас след разбъркване в наказателното поле. Пет минути преди края на първата част Неймар падна в пеналта на гостите и поиска дузпа, но съдията Феликс Брих даде знак играта да продължи. Малко след това Фил Фодън отправи удар от изгодна позиция, но Навас спаси.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката "гражданите" заиграха далеч по-добре и притиснаха домакините, които въпреки това имаха шанс в 56-ата минута, когато Мбапе пусна извеждащ пас Марко Верати, но италианецът не успя засече топката във вратата на Едерсон.

В 61-ата минута Де Бройне прати топката над вратата на Навас с ножичен удар, а три минути след това изравни за 1:1 при опит да центрира в наказателното поле. Костариканският страж на домакините подцени ситуацията и само изгледа как топката влиза във вратата.

В 71-ата минута Манчестър Сити стигна до пълен обрат след страхотно изпълнение на Рияд Марез от пряк свободен удар. Скоро след това Навас спаси удар на Фодън с глава, а в 77-ата минута Феликс Брих показа директен червен картон на Идриса Гай, който фаулира грубо Илкай Гюндоган. В 84-ата минута Рияд Марез шутира покрай вратата на парижани.

С човек повече на терена "гражданите" продължиха да доминират до края на мача, но резултатът остана непроменен и така английският тим има аванс преди реванша на 4 май в Манчестър.

ПСЖ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:2
1:0 Маркиньос (15), 1:1 Кевин де Бройне (64), 1:2 Рияд Марез (71)

Съставите
ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 3. Кимпембе, 5. Маркиньос, 6. Марко Верати, 7. Килиан Мбапе, 8. Леандро Паредес (83 - 21. Андер Ерера), 10. Неймар, 11. Анхел ди Мария (80 - 15. Данило), 24. Алесандро Флоренци, 25. Мичел Бакер, 27. Идриса Гай
Резерви: 16. Рико, 4. Керер, 9. Мауро Икарди, 12. Рафиня, 15. Данило, 18. Мойс Кийн, 19. Пабло Сарабия, 20. Курзава, 21. Андер Ерера, 22. Диало, 23. Юлиан Дракслер, 31. Дагба
Треньор: Маурисио Почетино

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 8. Илкай Гюндоган, 16. Родри, 17. Кевин Де Бройне, 20. Бернардо Силва, 26. Рияд Марез, 27. Жоао Кансело (61 - 11. Зинченко), 47. Фил Фодън
Резерви: 13. Щефен, 85. Трафорд, 6. Нейтън Аке, 7. Рахийм Стърлинг, 9. Габриел Жезус, 10. Серхио Агуеро, 11. Зинченко, 14. Аймерик Лапорт, 21. Феран Торес, 22. Бенжамен Менди, 25. Фернандиньо, 50. Ерик Гарсия
Треньор: Хосеп Гуардиола