ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 у дома в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и се класира за следващата фаза с общ резултат 6:2.

Домакините поведоха още в петата минута след гол на Мануел Аканджи. Той получи топката на близката греда след корнер и с техничен удар я прати в мрежата.

По-малко от пет минути по-късно "гражданите" удариха греда след удар с глава на Родри, а отбитата топка попадна у Хулиан Алварес. Аржентинецът стреля силно, а вратарят на Копенхаген не успя да улови топката и я допусна зад себе си за 2:0.

Копенхаген успя да върне едно попадение в 29-ата минута при контраатака и двойно подаване в наказателното поле на Сити, след което Мохамед Елионуси завърши с прецизен удар.

В продължението на първата част Манчестър Сити стигна до трети гол. Ерлинг Холанд получи топката на границата на наказателното поле след далечен пас на Родри, залъга двама бранители и пред погледа на трети се разписа в близкия ъгъл за 3:1.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Началото на второто полувреме предложи повече владеене на топката от Манчестър Сити и малко голови опасности.

Копенхаген можеше да намали пасива си в 66-ата минута. Магнус Матсон достигна до топката след разбъркване в наказателното поле, но Едерсон спаси слабия му изстрел.

В продължението на срещата Манчестър Сити можеше да вкара четвърти гол, но топката срещна гредата след изстрел на Рико Люис.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - КОПЕНХАГЕН 3:1
1:0 Мануел Аканджи (5'), 2:0 Хулиан Алварес (9'), 2:1 Мохамед Елионуси (29'), 3:1 Ерлинг Холанд (45+2')

Манчестър Сити  МАН СИТИ: 31. Едерсон – 82. Рико Люис, 3. Рубен Диаш (К) (68'  5. Джон Стоунс), 25. Мануел Аканджи , 24. Йошко Гвардиол – 8. Матео Ковачич, 16. Родри (46'  21. Серхио Гомес) – 52. Оскар Боб, 19. Хулиан Алварес , 27. Матеуш Нунеш (74' 92. Мика Хамилтън)  – 9. Ерлинг Холанд  (88'  56. Джейкъб Райт)
Резерви: 18. Шефан Ортега, 33. Скот Карсън, 2. Кайл Уокър, 6. Нейтън Аке, 17. Кевин де Бройне, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 76. Махамаду Сусохо
Треньор: Пеп Гуардиола

ФК Копенхаген КОПЕНХАГЕН: 1. Камил Грабара (К) – 19. Елиас Йелерт (78' 24. Биргер Мелинг) , 3. Денис Вавро, 26. Скот Маккена, 2. Кевин Дикс – 47. Виктор Фрохолд (57'  8. Магнус Матсон ), 36. Уилиам Клем (68'  39. Оскар Хьойлунд,), 22. Петер Анкерсен – 10. Мохамед Елионуси , 30. Елиас Ачури (57'  40. Руни Барджи), 18. Ори Оскарсон (68' 14. Андреас Корнелиус
Резерви: 31. Рунар Рунарсон, 61. Оскар Бур, 6. Кристиан Сьоренсен, 11. Джордан Ларсон, 20. Николай Бойлесен
Треньор: Якоб Нееструп

Стадион: „Етихад Стейдиъм“
Съдия: Еспен Ескос (Норвегия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна