ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

РазенБалшпорт Лайпциг и Манчестър Сити завършиха 1:1 в първия 1/8-финален мач между тях от Шампионската лига. Рияд Марез (27) даде аванс на гостите, които имаха инициативата през първото полувреме, а Йошко Гвардиол (70) изравни след по-добрата игра на "биковете" през втората част. Хосеп Гуардиола не извърши нито една смяна в състава на гостите през целия мач

"Гражданите" вла.йпциг, а алжирецът преодоля Бласвих за 0:1. Три минути след това Родри направи плонж на далечната греда и отклони центриране от корнер, а Ерлинг Холанд се размина с топката.

В 36-ата минута Джак Грийлиш получи от Бернардо Силва на границата на наказателното поле и шутира силно, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда. Едва в края на първата част Тимо Вернер навлезе в наказателното поле на гостите с топка в крака и отправи удар право в ръцете на Едерсон.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След почивката в 50-ата минута Лайпциг отново сбърка при изнасянето на топката и Илкай Гюндоган подаде на Рияд Марез, но този път ударът му бе блокиран от защитник пред вратата. Пет минути по-късно влезлият от скамейката Бенямим Хенрикс беше изведен зад защитата на Ман Сити и стреля по диагонала, но много близо покрай десния страничен стълб. Домакините заиграха по-добре и минутка след това Вернер получи отдясно и успя да центрира, но Едерсон внимаваше и успя да боксира.

В 63-тата минута Андре Силва направи страхотен пробив през центъра, счупи кръста на Мануел Аканджи и се оказа сам срещу Едерсон, но ъгълът беше много малък и бразилският страж спаси. Шест минути след това Холанд задмина Йошко Гвардиол и влезе в наказателното поле, но ударът му беше неточен. В ответната атака се стигна до корнер и след късо разиграване Марсел Халстенберг центрира, а Гвардиол скочи високо и с глава изравни за 1:1.

Четири минути по-късно Бласвих предотврати сигурен гол след удар на Илкай Гюндоган, който намери пространство и стреля в долния ляв ъгъл.

След гола си домакините се отдръпнаха, а Сити си върна контрола върху топката и случващото се на терена, но до края на мача не успя да създаде сериозна голова опасност в търсене на победата. Дълбоко в добавеното време англичаните имаха сериозни претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка.

Така интригата се пренася за реванша на "Етихад" на 14 март.

РБ ЛАЙПЦИГ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1
0:1 Рияд Марез (27), 1:1 Йошко Гвардиол (70)

РБ Лайпциг: 21. Янис Бласвих, 4. Вили Орбан – К, 10. Емил Форсберг (6618. Кристофър Нкунку), 11. Тимо Вернер, 16. Лукас Клостерман (4639. Бенямин Хенрикс ), 17. Доминик Собослай, 19. Андре Силва (829. Юсуф Поулсен), 23. Марсел Халстенберг (8922. Давид Раум), 24. Ксавер Шлагер (828. Амаду Хайдара), 27. Конрад Лаймер, 32. Йошко Гвардиол
Резерви: 9. Юсуф Поулсен, 34. Йонас Никиш, 39. Бенямин Хенрикс, 2. Мохамед Симакан, 18. Кристофър Нкунку, 44. Кевин Кампъл, 22. Давид Раум, 13. Орян Ниланд, 8. Амаду Хайдара
Треньор: Марко Розе

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 8. Илкай Гюндоган, 9. Ерлинг Холанд, 10. Джак Грийлиш, 16. Родри, 20. Бернардо Силва, 25. Мануел Аканджи, 26. Рияд Марез
Резерви: 18. Щефан Ортега, 33. Скот Карсън, 32. Максимо Пероне, 47. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 21. Серхио Гомес, 82. Рико Люис, 62. Ший Чарлс, 93. Александър Робъртсън, 4. Калвин Филипс, 19. Хулиан Алварес
Треньор: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Ред Бул Арена"
Съдия: Сердар Гьозюбюк (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР