Финалистът от предния сезон ПСЖ загуби у дома от Манчестър Юнайтед с 1:2 в очаквания с голям интерес първи сблъсък помежду им от група H на Шампионската лига. Бруно Фернандеш (23) изведе гостите напред в резултата под проливния дъжд на "Парк де Пренс", а в 55-ата минута Антони Марсиал си вкара автогол за 1:1. В самия край Маркъс Рашфорд (87) шокира парижани и донесе трите точки на "червените дяволи".

Домакините бяха по-активни в началото, но Де Хеа се справи с удари на Ди Мария и Курзава. Постепенно гостите започнаха да поглеждат по-често в предни позиции и в 21-ата минута си спечелиха дузпа. Съдията Антонио Матеу Лаос посочи бялата точка за нарушение на Данило срещу Антони Марсиал. Испанският рефер разгледа ситуацията с ВАР и 11-метровия наказателен удар остана. Зад топката застана Бруно Фернандеш и в типичния си стил стреля в долния десен ъгъл, но Кейлор Навас прояви страхотен рефлекс и изби. Реферът видя нередност при изпълнението на дузпата и Бруно Фернандеш получи нов шанс, а този път португалецът се разписа за 0:1.

Последва пропуск на Неймар в 27-ата минута след страхотна намеса на Де Хеа, а в 34-ата минута Мбапе падна в наказателното поле на „червените дяволи“, но не получи желаната дузпа. Четири минути след това Кейлор Навас спаси шут на Бруно Фернандеш от границата на наказателното поле. В добавеното време на първата част Килиан Мбапе се озова на добра стрелкова позиция и отправи плътен удар, но топката срещна тялото на Неймар и излезе в аут.

В началото на втората част Де Хеа отрази удар на Мбапе, за да се стигне до 55-ата минута, в която ПСЖ възстанови равенството. Неймар центрира остро от корнер и Антони Марсиал си вкара автогол за 1:1. Веднага след това парижани имаха възможност да постигнат пълен обрат, но ударът на Мбапе бе блокиран от защитник.

Натискът на домакините се засилваше с всяка изминала минута, а гостите чакаха своя шанс на контраатака. В 69-ата минута Кейлор Навас се намеси решително след плътен изстрел на Маркъс Рашфорд. В 78-ата минута Рашфорд нанесе удар, но Кейлор Навас решително спаси.

Последва пропуск на Неймар след нова намеса на Де Хеа, а в 87-ата минута гостите отново поведоха. Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:2. Минута след това Неймар стреля от дистанция, но топката профуча над напречната греда, а до края на мача парижани не успяха да стигнат до ново изравняване.

Група H
ПСЖ - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Бруно Фернандеш (23-дузпа), 1:1 Антони Марсиал (55-автогол), 1:2 Маркъс Рашфорд (87)

ПСЖ: 1. Навас, 20. Курзава (8625. Бакер), 24. Флоренци (7931. Дагба), 3. Кимпембе, 22. Диало, 11. Ди Мария (8619. Пабло Сарабия), 21. Андер Ерера (7912. Рафиня), 27. Гей (4618. Мойс Кийн ), 15. Данило Перейра , 10. Неймар , 7. Мбапе
Треньор: Томас Тухел

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 27. Алекс Телеш (676. Погба), 2. Линдельоф, 23. Люк Шоу, 38. Туанзебе , 29. Уан-Бисака, 17. Фред, 18. Бруно Фернендеш (8834. Ван де Беек), 39. Мактоминей , 9. Марсиал (8821. Джеймс), 10. Рашфорд
Треньор: Оле Гунар Солскяер

В другата среща от тази група РазенБалшпорт Лайпциг срази у дома турския шампион Истанбул Башакшехир с 2:0 и поведе във временното класиране. "Червените бикове" си свършиха работата още през първата част, когато две бързи попадения реализира Анхелиньо (16, 20). След това германският тим намали оборотите, а гостите така и успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от Лайпциг. Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара започна титуляр за турския тим, но бе заменен принудително след половин час игра заради травма.

РБ Лайпциг - Истанбул Башакшехир 2:0
1:0 Анхелиньо (16), 2:0 Анхелиньо (20)

РБ Лайпциг: 1. Гулачи, 23. Халстенберг, 4. Орбан, 3. Анхелиньо , 22. Мукиеле, 5. Упамекано  (656. Конате ), 44. Кампъл (5814. Адамс), 18. Нкунку (7021. Джъстин Клуйверт), 25. Даниел Олмо (6539. Хенрикс ), 10. Форсберг (4611. Хий-Чан), 9. Поулсен
Треньор: Юлиан НагелсманИстанбул Башакшехир: 34. Гюнок, 37. Шкъртел, 6. Епуреану, 4. Рафаел , 80. Жуниор Кайсара (3010. Йозкан ), 63. Болинголи-Мбомбо , 5. Топал (6719. Демба Ба), 7. Вишча, 17. Кахвечъ (838. Алексич), 23. Тюрюч (8420. Джулиано), 27. Кривели
Треньор: Окан Бурук

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!