Манчестър Сити победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 на "Пушкаш Арена" в унгарската столица Будапеща и с общ резултат 4:0 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. "Гражданите" победиха "жребчетата" с 2:0 на същия стадион и в първата среща, а на реванша головете за тях реализираха Кевин де Бройне (13) и Илкай Гюндоган (18).

Лидерът в английската Висша лига доминираше и в реванша, като в началото Фодън пропусна още в 7-ата минута, но Кевин де Бройне (13) реализира красив гол с удар от дъгата пред наказателното поле и даде аванс на Сити.

Скоро след попадението ба белгийския национал и Илкай Гюндоган (18) се разписа след извеждащ пас на Фодън, а в 26-ата минута пропусна да направи разликата класическа, след като вратарят Зомер спаси удара му.

Едва в 32-ата минута Борусия стигна до опасност пред вратата на Едерсон, който хвана топката след шут на Тюрам. Три минути по-късно Де Бройне изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, а Зомер с вещина изби в корнер.

В 42-ата минута Емболо от Мьонхенгладбах се озова на добра позиция, но след удара му топката премина на сантиметри от гредата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след почивката Гюндоган шутира покрай вратата на Зомер, а в 66-ата минута Фернандиньо преодоля няколко защитници и подаде към Марез, чийто удар бе отразен от стража на "жребчетата". Малко по-късно Зомер отново бе на висота след нов удар на Марез.

До края на мача играчите на Гуардиола продължиха да диктуват събитията на терена, а германците рядко застрашаваха вратата на Едерсон. В 84-ата минута Траоре шутира неточно, а в последните секунди и Марез не намери целта.

Така Манчестър Сити елиминира без проблеми Борусия (Мьонхенгладбах) и очаква съперника си на 1/4-финалите.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 2:0
(в първата среща 2:0, общ резултат 4:0)
1:0 Кевин де Бройне (12), 2:0 Илкай Гюндоган (18)

Стартовите състави
Манчестър Сити: 31. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 3. Рубен Диаш (70 - 14. Аймерик Лапорт), 27. Жоао Кансело (63 - 11. Зинченко), 20. Бернардо Силва (75 - 10. Серхио Агуеро), 16. Родри (63 - 25. Фернандиньо), 8. Илкай Гюндоган (70 - 7. Рахийм Стърлинг), 26. Рияд Марез, 17. Кевин Де Бройне, 47.Фил Фодън
Треньор: Хосеп Гуардиола

Борусия (Мьонхенгладбах): 1. Зомер, 25. Бенсебаини (88 - 17. Вендт) , 30. Елведи (88 - 24.Янтчке ), 28. Гинтер, 18. Лайнер, 8. Закария, 32. Нойхаус, 23. Хофман, 13. Щиндл (80 - 16.Траоре), 10. Тюрам (65 - 14. Плеа), 36. Емболо (65 - 11. Волф)
Треньор: Марко Розе