Манчестър Сити и Наполи записаха домакински победи в срещите си от втория кръг в група „F” на Шампионската лига.

„Гражданите” от Манчестър посрещнаха Шахтьор (Донецк) и го срази с 2:0 на „Етихад”. Домакините имаха затруднения срещу „миньорите” само през първата част, когато не успяха да реализират положенията си гол. Три минути след почивката Кевин де Бройне (48) изведе Манчестър Сити напред в резултата след извеждащ пас на Давид Силва. В 72-ата минута Серхио Агуеро имаше шанс да удвои аванса, но пропусна дузпа, след като ударът му бе отразен от вратаря Пятов. В самия край Рахим Стърлинг (90) все пак затвърди превъзходството на водения от Хосеп Гуардиола тим, разписвайки се след асистенция на Бернардо Силва. Така английският тим оглави класирането в групата с пълен актив от 6 точки, а Шахтьор остава втори с 3 по-малко.

В същото време Наполи надви у дома холандския шампион Фейенорд с 3:1. Италианският тим поведе още в самото начало с гол на Лоренцо Инсиние (7) след пас на Хосе Кайехон, а той се оказа и единствен за първата част. Малко след почивката Дрис Мертенс (49) удвои преднината на домакините, а след това асистира на Хосе Кайехон (70), който потвърди по-високата класа на Наполи. Две минути преди третия гол Тоорнстра от гостите пропусна дузпа, след като Пепе Рейна отрази удара от бялата точка. Гостите от Ротердам все пак стигнаха до почетно попадение в последните секунди на Софиан Амрабат (90+3). След първата си победа Наполи има 3 точки в групата, а Фейенорд остава на дъното без нито една точка.

РЕЗУЛТАТИ, КЛАСИРАНЕ И СТАТИСТИКА В ШАМПИОНСКА ЛИГА - ТУК!