Манчестър Сити завърши при 0:0 като гост на датския Копенхаген в среща от група G на Шампионската лига.

Английският гранд игра без звездата си Ерлинг Холанд, но започна по-добре срещата и вкара в 11-ата минута, но попадението на Родри бе отменено след ВАР. Технологията се намеси още веднъж в 23-ата минута за игра с ръка на бранител на Копенхаген, но Рияд Маред пропусна отсъдената дузпа.

ВАР бе използван още веднъж в 30-ата минута и след преглед на повторението, Серхио Гомес Мартин от Манчестър Сити бе отсъден.

До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се, а Сити продължи да напада през втората част, макар да игра с човек по-малко.

Кевин де Бройне пропусна две добри положения в 52-ата и 57-ата минута. Минути преди края и Жоао Кансело пропусна да се разпише за Сити след шут от границата на наказателното поле.

Домакините имаха възможност да вземат нещо повече от точка, но удар на Марко Стаменич  в края премина покрай вратата.

Манчестър Сити остава на върха в група с 4 точки аванс пред Борусия (Дортмунд), докато Копенхаген изпревари с точка испанския Севиля и вече е на трета позиция в групата.