Манчестър Сити завърши при 0:0 като гост на Порто в двубой от група С на Шампионската лига, с което "гражданите" остават непобедени в пет мача от началото на турнира. Манчестърци определено трябва да съжаляват, тъй като имаха 19 срещу две голови атаки, а точните удари в края бяха 5:1 в тяхна полза.

В другата среща от групата Олимпик (Марсилия) победи Олимпиакос с 2:1 у дома. Камара изведе гърците напред в 33-ата минута, но Димитри Пайе направи обрат с два гола за 20 минути, разписвайки се в 55-ата и четвърт час преди края от дузпи.

В класирането води Манчестър Сити с 13 точки, следван от Порто с 10, Олимпиакос и Олимпик Марсилия с по 3.

В последните срещи от груповата фаза (9 декември) Манчестър Сити посреща Олимпик (Марсилия), а Порто гостува на Олимпиакос.