Манчестър Сити и Спортинг (Лисабон) завършиха при 0:0 в реванш от1/8-финал от Шампионската лига, но след 5:0 в първата среща "гражданите" продължават напред.

Домакините започнаха по-силно срещата, макар с няколко промени в състава, като в деветата минута имаха претенции за дузпа, но реферът подмина исканията им. Фил Фодън беше близо до това да открие резултата в 24-ата минута, но вратарят на Спортинг отрази удара му към левия ъгъл.

Рахим Стърлинг направи поредния пропуск пред вратата на гостите в 39-ата минута, но стреля право във вратаря Антонио Адан. Статистиката за първата част показа 4 голови положения и два удара във вратата за Манчестър Сити, срещу нула за Спортинг.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с гол на Рахим Стърлинг за домакините, но след преглед на ситуацията с ВАР, попадението не беше зачетено.

След това темпото на игра поспадна, а Манчестър Сити върна напрежението пред вратата на съперника с добро центриране на Рияд Марез в 67-ата минута, но след него не последва нищо опасно.

Четвърт час преди края Манчестър Сити направи вратарска смяна и на терена се появи 36-годишният ветеран Скот Карсън.

До края Сити стреля опасно на няколко пъти, но така и не намери целта, след като Сжон Стоунс и Рахим Стърлинг пропуснаха от добри позиции.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СПОРТИНГ 0:0

Манчестър Сити МАН. СИТИ: 31. Едерсон (73  33. Скот Карсън) 56. Джейдън Игън-Райли, 5. Джон Стоунс, 14. Аймерик Лапорт (84 79. Люк Мбете) , 11. Олександър Зинченко, 25. Фернандиньо – К, 8. Илкай Гюндоган, 20. Бернардо Силва (46  26. Рияд Марез), 7. Рахим Стърлинг, 47. Фил Фодън (46  87. Джеймс Макати), 9. Габриел Жезус
Резерви: , 84. Киърън Сликър, 10. Джак Грийлиш, 16. Родри, 17. Кевин де Бройне, 37. Кауки, 48. Лиъм Делъп, 53. Самуел Едози,

Спортинг СПОРТИНГ: 1. Антонио Адан, 2. Матеус Рейш, 4. Себастиан Котес, 7. Бруно Табата, 9. Ислам Слимани (88  91. Родриго Рибейро), 13. Луис Нето (89  3. Зухаир Федал), 15. Мануел Угарте, 17. Пабло Сарабия (58  23. Маркъс Едуардс), 21. Паулиньо  (78  11. Нуно Сантош), 24. Педро Поро (78  47. Рикардо Есгайо), 25. Гонсало Инасио
Резерви:  22. Андре Пауло, 31. Жоао Виржиния, 13. Луис Нето, 15. Мануел Угарте, 16. Рубен Винагре,  84. Дарио Есуго, 95. Ренато Вейга

Стадион: "Етихад", Манчестър
Съдия: Халил Умут Мелер (Турция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия