ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байерн (Мюнхен) и Манчестър Сити завършиха при 1:1 в среща от 1/4-финалите на Шампионската лига. Британците продължават към следващата фаза след 3:0 в първата среща и ще се изправят срещу Реал (Мадрид) в колосална битка за класиране на финала.

Делегат на мача в Мюнхен бе директорът на Международния отдел на Българския футболен съюз Ивета Банкова-Стоянова. Акцентите от срещата, освен двете попадения, са двете отсъдени дузпи, отменени гол и червен картон, както и изгонен треньор,

Домакините започнаха по-силно срещата, но така и не успяха да стигнат до опасност в първите минути.

Битият от съотборника си Садио Мане - Лирой Сане пропусна първата добра възможност в срещата. Той остана сам срещу вратаря на Сити и стреля в далечния ъгъл, но не уцели вратата.

Минута по-късно Ерлинг Холанд бе препънат от Дайо Упамекано пред наказателното поле, съдията показа червен картон на бранителя, но секунди по-късно се оказа, че нападателят на "гражданите" е бил в засада. При това положение нямаше наказание за бранителя.

Байерн достигна до още една добра възможност в 23-ата минута, но Горецка стреля високо над вратата. Минути по-късно Нейтън Аке отправи първия удар към вратата на Байерн в мача, но твърде неточно.

Малко преди да изтече час игра Джамал Мусиала падна в наказателното поле на гостите, но реферът даде знак играта да продължи.

Манчестър Сити получи дузпа в 34-ата минута за игра с ръка на Упамекано след удар на Илкай Гюндоган. Зад топката застана Ерлинг Холанд, но той стреля над вратата.

Байерн показа зъби в 41-ата минута и комбинация между Сане и Коман завърши с удар в близкия ъгъл, но Едерсон спаси.

Хубав пробив на Кингсли Коман доведе до добра ситуация пред вратата на Манчестър Сити, последваха няколко удара, но те бяха блокирани.

Баварците продължиха да бъдат по-активният отбор в първите минути на втората част, но първата по-добра ситуация за гол дойте пред вратата на Зомер. Холанд изскочи в наказателното поле и стреля, но стражът на Байерн спаси.

Минута след това Коман проби в наказателното поле на Манчестър Сити и центрира остро, но без успех. В последвалата контраатака Холанд финтира Упамекано в наказателното поле и простреля Зомер от няколко метра (1:0).

След малко повече от час игра на терена на Байерн се появи Садио Мане, заменяйки Лирой Сане, когото би при загубата от Сити в първата среща (0:3).

Четвърт час преди последния сигнал Байерн вкара гол, дело на Матис Тел, но попадението му е отменено заради засада.

Минути преди края реферът отсъди дузпа за игра с ръка на играч на Сити. Йозуа Кимих застана зад топката и изравни резултата (1:1).

Пет минути преди края наставникът на Байерн Томас Тухел имаше претенции към рефера и получи втори жълт картон.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

БАЙЕРН - МАН СИТИ 1:1
0:1 Ерлинг Холанд (58'), 1:1 Йозуа Кимих (83' дузпа)

Байерн МюнхенБАЙЕРН: 27. Ян Зомер – 5. Бенжамен Павар (77' - 44. Йосип Станишич), 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс Де Лихт, 22. Жоао Кансело (63' - 19. Алфонсо Дейвис) - 8. Леон Горецка, 6. Йосуа Кимих (к) – 11. Кингсли Коман, 42. Джамал Мусиала (71' - 25. Томас Мюлер), 10. Лерой Сане (64' - 17. Садио Мане) – 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг (71' - 39. Матис Тел)
Резерви: 26. Свен Улрайх, 7. Серж Гнабри, 20. Буна Сар, 23. Дейли Блинд, 38. Райън Гравенберх, 40. Нусаир Мазрауи, 46. Арийон Ибрахимович
Треньор: Томас Тухел

Манчестър СитиМАН СИТИ: 31. Едерсон – 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке (68' - 14. Аймерик Лапорт) – 5. Джон Стоунс, 16. Родри – 20. Бернардо Силва, 17. Кевин Де Бройне (88' - 2. Кайл Уокър), 8. Илкай Гюндоган (к), 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд (84' - 19. Хулиан Алварес)
Резерви: 18. Стефан Ортега, 33. Скот Карсън, 4. Калвин Филипс, 21. Серхио Гомес, 26. Рияд Марез, 32. Максимо Пероне, 47. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис
Треньор: Хосеп Гуардиола