ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал Сосиедад загуби от ПСЖ с 1:2 и с общ резултат 1:4 отпадна от Шампионската лига, а парижани продължават към четвъртфиналите. Килиан Мбапе (15, 56) започна от първата минута и избухна с два гола в Сан Себастиан, въпреки че имаше спекулации, че Луис Енрике няма да разчита на него. Микел Мерино (90) се разписа за домакините в края.

Гостите бяха по-активни през първата част и още в 10-ата минута можеха да поведат. Килиан Мбапе проби отлично по левия фланг, стигна до аутлинията и пусна успореден пас към Брадли Баркола, който от много близка дистанция стреля право в тялото на Алекс Ремиро. Пет минути след това Усман Дембеле пусна елегантно извеждащо подаване към Мбапе, който пое топката, елиминира няколко противникови бранители и вкара красив гол от малък ъгъл за 0:1, като освен това скъса мрежата, но домакините я поправиха.

В 29-ата минута Уорън Заир-Емери изведе Баркола на десния фланг, а той бързо намери Килиан Мбапе на стрелкова позиция, но голмайсторът бе спрян от страхотно спасяване на Алекс Ремиро. В последната минута от редовното време на първата част Такефуса Кубо от домакините пробва късмета си с елегантен удар от дистанция със силния ляв крак към горния десен ъгъл, но топката излезе в аут.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката в 56-ата минута влезлият от резервната скемайка Канг-ин Лий изведе по брилянтен начин с пас по въздуха Мбапе, който се озова се очи в очи с Алекс Ремиро и с хладнокръвен удар в близкия десен ъгъл покачи на 0:2.

В 63-ата минута Мартин Субименди качи топката на главата на Игор Субелдия с пас през центъра и влезлият като резерва младок се разписа, но се оказа в нередовна позиция и попадението на баските не бе зачетено. Десет минути по-късно Джанлуиджи Донарума допусна груба грешка и подари топката на Микел Оярсабал, който напредна и отблизо опита да прехвърли италианския вратар, който обаче отрази удара му.

След пропуски на Андре Силва в 82-ата минута и Йон Андер Оласагасти в 89-ата минута домакините все пак стигнаха до почетно попадение в последната 90-а минута от редовното време, когато Бенят Туриентес проби отдясно в наказателното поле и пусна прострелно центриране. Топката не бе добре изчистена и Микел Мерино я прати във вратата за крайното 1:2, което обаче не бе достатъчно за домакините и така ПСЖ се класира напред към четвъртфиналите.

РЕАЛ СОСИЕДАД - ПСЖ 1:2
0:1 Килиан Мбапе (15), 0:2 Килиан Мбапе (56), 1:2 Микел Мерино (90)

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро – 18. Хамари Траоре, 5. Игор Субелдия  (7720. Йон Пачеко), 24. Робин льо Норман, 25. Хави Галан – 23. Брайс Мендес (6122. Бенят Туриентес), 4. Мартин Субименди (8316. Йон Андер Оласагасти), 8. Микел Мерино  – 14. Такефуса Кубо , 10. Микел Оярсабал (К) (7721. Андре Силва), 11. Шералдо Бекер (617. Андер Баренечеа)
Резерви:13. Унай Мареро – 7. Андер Баренечеа, 15. Урко Гонсалес, 16. Йон Андер Оласагасти, 17. Киърън Тиърни, 19. Умар Садик, 20. Йон Пачеко, 21. Андре Силва, 22. Бенят Туриентес, 28. Йон Магунаселая, 29. Пабло Марин, 42. Йон Арамбуру
Треньор: Иманол Алгуасил

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими  (8228. Карлос Солер), 35. Лукас Бералдо, 21. Люка Ернандес, 25. Нуно Мендеш  (6226. Норди Мукиеле) – 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис (774. Мануел Угарте) – 10. Усман Дембеле  (8223. Рандал Коло Муани), 7. Килиан Мбапе (К) , 29. Брадли Баркола (4619. Канг-ин Лий)
Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас – 4. Мануел Угарте, 5. Маркиньос, 9. Гонсало Рамош, 15. Данило Перейра, 19. Канг-ин Лий, 23. Рандал Коло Муани, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер, 41. Сени Маюлу, 43. Куаку Гаду
Треньор: Луис Енрике

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!