ПСЖ разби у дома Брюж с 4:1 в мач от последния шести кръг в група „А“ на Шампионската лига и завърши втори в крайното класиране.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Килиан Мбапе (2, 7) избухна в началото са два бързи гола, при втория от които получи чудесен извеждащ пас от Анхел Ди Мария и матира вратаря Симон Миньоле с едно докосване. След това френският национал асистира на Лионел Меси (38) за 3:0. След почивката гостите върнаха едно попадение чрез Матс Ритс (68) след пас на Ланг, но скоро след това парижани получиха 11-метров наказателен удар и Лионел Меси (76-дузпа) оформи крайния резултат с точен изстрел от бялата точка.

В същото време лидерът Манчестър Сити загуби с 1:2 при визитата си на РБ Лайпциг. Доминик Собослай (24) получи извеждаш пас от Конрад Лаймер и вкара единствения гол за първата част, а след почивката Андре Силва (71) удвои аванса на „червените бикове“ след подаване на Емил Форсберг. Рияд Марез (76) върна едно попадение след пас на Зинченко, но в 82-ата минута гостите останаха в намален състав след директен червен картон за Кайл Уолкър. До края на мача домакините запазиха аванса си спечелиха важни три точки.

След тези резултати Манчестър Сити завърши първи с 12 точки пред ПСЖ с 11. РБ Лайпциг остана трети със 7 точки и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Брюж приключи с евротурнирите за този сезон с 4 точки на последната позиция.