Барселона спечели с 2:0 гостуването си на Селтик в среща от група "С" на Шампионска лига. С този успех каталунците си осигуриха първото място в крайното класиране кръг преди края.

В герой за гостите се превърна Лионел Меси, който отбеляза и двете попадения за победителите. В 24-ата минута Неймар пусна към аржентинеца, който намери топката от въздуха и я прати във вратата на Гордън.

Десет минути след началото на втората част Меси оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес.

С този успех Барселона събра 12 точки, а на втора позиция е Манчестър Сити с 8, след като "гражданите" завършиха тази вечер 1:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Борусия е на трето място с 5 точки, а Селтик е четвърти с 2.