ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Наполи и Милан завършиха 1:1 в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига на "Диего Армандо Марадона". Така "рсонерите" се класираха за 1/2-финалите в надпреварата за първи път от сезон 2005/06 благодарение на успеха с 1:0 на "Сан Сиро" в първия мач и очакват победителя от Интер и Бенфика в друг от 1/4-финалите. Оливие Жиру (43) даде аванс на гостите след страхотен пробив на Рафаел Леао, а в добавеното време Виктор Осимен (90+3) оформи крайния резултат.

Още в 5-ата минута Марио Руи стреля от пряк свободен удар, но Крунич успя с глава да чукне топката встрани от вратата на Менян. Домакините продължиха да натискат, но защитата на "росонерите" се справи с Кварацхелия и пробиви на Рахмани и Ди Лоренцо.

В 20-ата минута гостите получиха дузпа, след като Марио Руи извърши нарушение срещу Рафаел Леао в наказателното поле, но Оливие Жиру пропусна от бялата точка, след като вратарят Алекс Мерет отрази удара му. Шест минути по-късно Желински стреля право в ръцете на Менян, а две минути след това Мерет с крак отрази изстрел на Жиру.

В 31-ата минута Матео Политано се контузи и на негово място влезе Ървинг Лосано, а само две минути след това и Марио Руи напусна с травма, заменен от Матиас Оливера.

Подобно на първия мач Милан удари в края на първата част и в 43-ата минута поведе с гол на Оливие Жиру, който получи извеждащ пас от направилия феноменален пробив почти през целия терен Рафаел Леао. В четвъртата минута на добавеното време гол на Осимен не бе зачетен заради очевадна игра с ръка.

След почивката Кварацхелия проби в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл мина покрай вратата и излезе в аут. В 58-ата минута грузинецът мина между Калабрия и Крунич, след което стреля, но над вратата. В 64-тата минута Оливера пропусна да се разпише с глава, а натискът на Наполи продължи, но без успех. В 80-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Фикайо Томори, но ударът на Кварацхелия от бялата точка бе спасен от Менян.

В добавеното време на среща Виктор Осимен вкара дежурното си попадение, но то дойде прекалено късно и "партенопеите" нямаха време за втори гол и стигане поне до продължения.

На 1/2-финалите Милан очаква градския съперник Интер или Бенфика. В първия им мач "нерадзурите" спечелиха с 2:0 в Лисабон.

НАПОЛИ - МИЛАН 1:1
(в първия мач 0:1, общ резултат 1:2)
0:1 Оливие Жиру (43), 1:1 Виктор Осимен (90+3)

Наполи: 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренцо - к , 13. Амир Рахмани (7555. Лео Остигорд), 5. Жуан Жезус, 6. Марио Руи (3217. Матиас Оливера ), 91. Танги Ндомбеле (647. Елиф Елмад), 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотр Желински (7581. Джакомо Распадори), 21. Матео Политано (3111. Ървинг Лосано),  9. Виктор Осимен , 77. Хвича Кварацхелия
Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 7. Елиф Елмас, 11. Ървинг Лосано, 17. Матиас Оливера, 19. Бартош Бережински, 55. Лео Остигорд, 70. Джанлука Гаетано, 81. Джакомо Распадори
Треньор: Лучано Спалети

Милан: 16. Майк Менян , 2. Давиде Калабриа -к, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес , 33. Раде Крунич, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 10. Браим Диас (5930. Жуниор Месиас), 9. Оливие Жиру  (6827. Дивок Ориги ), 17. Рафаел Леао (8356. Алексис Салемакерс)
Резерви: 83. Антонио Миранте, 5. Фоде Бало, 12. Анте Ребич, 20. Пиер Калулу, 25. Алесандро Флоренци, 27. Дивок Ориги, 28. Малик Тиау, 30. Жуниор Месиас, 32. Томасо Побега, 46. Матео Габиа, 56. Алексис Салемакерс, 90. Шарл Де Кетеларе
Треньор: Стефано Пиоли

Стадион: "Диего Армандо Марадона", Неапол
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР