ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Милан обърна ПСЖ с 2:1 в шоу на „Сан Сиро“ от четвъртия кръг в група F на Шампионската лига, записвайки първа победа в надпреварата този сезон.

Още в 6-ата минута Рафаел Леао проби отляво в наказателното поле и комбинира с Рубен Лофтъс-Чийк, чийто удар от близко разстояние не намери вратата, пазена от Джанлуидижи Донарума, посрещнат с освирквания от феновете на "росонерите", които не са му простили напускането на любимия им тим. В ответната атака Усман Дембеле напредна по дясното крило и подаде към Килиан Мбапе, който стреля от движение, но Майк Менян отрази удара.

В деветата минута след центриране от корнер за ПСЖ Маркиньос продължи топката и Милан Шкриниар я засече с глава в долния десен ъгъл за 0:1. Две минути по-късно Милан имаше възможност да изравни, след като Тео Ернандес подаде на Юнус Муса, който стреля от границата наказателното поле, но Донарума спаси и тифозите на домакините хвърлиха към него милиони фалшиви банкноти. Така те спазиха обещанието си, че ще атакуват бившия вратар на тима, обвинявайки го в алчност при напускането му по посока Париж.

В 12-ата минута стражът на парижани отрази и удар на Рафаел Леао, който обаче направи добавка със задна ножица за 1:1. Три минути след това Усман Дембеле изведе Килиан Мбапе на чиста позиция. Френският голмайстор стреля от близко разстояние, но Менян усети какво ще направи неговия съотборинк в националния отбор на "петлите" и скъси ъгъла, за да спаси.

Рандал Коло Муани изведе Мбапе на чиста позиция в наказателното поле на Милан в 24-ата минута, но ударът на французина премина покрай десния страничен стълб на вратата на Милан. След още три минути Усман Дембеле навлезе отдясно в наказателното поле на Милан и потърси диагонален изстрел. Топката обаче рикошира в напречната греда на вратата. Последва светкавична контраатака за Милан, подета от Лофтъс-Чийк, който в последния момент отклони за Оливие Жиру, чийто удар обаче не намери целта.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Юнус Муса стреля директно от пряк свободен удар в 32-ата минута, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и отрази с блестящ рефлекс. Десет минути по-късно Дембеле шутира от границата на наказателното поле, но ударът му не създаде никакви трудности за Майк Менян.

Пет минути след почивката домакините направиха пълен обрат. Тео Ернандес центрира отляво към наказателното поле на ПСЖ, където Оливие Жиру се извиси над Шкриниар и прати топката с глава в горния ляв ъгъл за 2:1. Седем минути след това Тео Ернандес шутира директно от пряк свободен удар и въпреки че топката описа впечатляваща траектория, Джанлуиджи Донарума направи страхотно спасяване.

До края на мача Милан се прибра в своята половина и дебнеше на контраатака, а парижани търсеха изравнително попадение. В 84-ата минута Ноа Окафор се справи с Милан Шкриниар и излезе на чиста позиция, след което се опита да завърти топката в десния ъгъл на вратата на ПСЖ, но Джанлуиджи Донарума направи ново впечатляващо спасяване. Минута след това настана хаос в наказателното поле на ПСЖ, а Лофтъс-Чийк свали с глава за Окафор, чийто удар премина над напречната греда на вратата.

В последната минута на редовното време Канг-Ин Лий размина Оливие Жиру и стреля от близко разстояние, но право в десния страничен стълб на вратата на домакините. Съдията даде девет минути добавеното време, но натискът на парижани не даде резултат и те си тръгнаха победени от "Сан Сиро".

МИЛАН – ПСЖ 2:1
0:1 Милан Шкриниар (9), 1:1 Рафаел Леао (12), 2:1 Оливие Жиру (51)

Милан: 16. Майк Менян – 2. Давиде Калабрия (К), 23. Фикайо Томори, 28. Малик Тиау, 19. Тео Ернандес – 8. Рубен Лофтъс-Чийк, 14. Тияни Райндерс, 80. Юнус Муса  (8433. Раде Крунич) – 11. Кристиан Пулишич (90+242. Алесандро Флоренци), 9. Оливие Жиру , 10. Рафаел Леао  (8517. Ноа Окафор)
Резерви: 63. Лапо Нава, 83. Антонио Миранте – 7. Ясин Адли, 15. Лука Йович, 17. Ноа Окафор, 21. Самуел Чуквуезе, 32. Томасо Побега, 33. Раде Крунич, 42. Алесандро Флоренци, 95. Давиде Бартесаги
Треньор: Стефано Пиоли

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 21. Люка Ернандес  (6526. Норди Мукиеле), 37. Милан Шкриниар  (8929. Брадли Баркола), 5. Маркиньос (К), 2. Ашраф Хакими – 17. Витиня  (6019. Канг-Ин Лий), 4. Мануел Угарте  (608. Фабиан Руис), 33. Уорът Зайре-Емери – 10. Усман Дембеле, 23. Рандал Коло Муани  (609. Гонсало Рамош), 7. Килиан Мбапе
Резерви: 30. Александър Летелие, 80. Арнау Тенас – 8. Фабиан Руис, 9. Гонсало Рамош, 19. Канг-Ин Лий, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер, 29. Брадли Баркола
Треньор: Луис Енрике

Стадион: "Сан Сиро"
Съдия: Хил Мансано (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!