ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер (Милано) завърши при 3:3 с Бенфика в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Италианците продължават напред след 2:0 в първата среща и ще се изправят срещу градския си съперник Милан в спор за финала.

Срещата в Милано тази вечер стартира прекрасно за домакините, които поведоха след четвърт час. Лаутаро Мартинес намеси Николо Барела в наказателното поле и той не сгреши за 1:0, пращайки топката в десния ъгъл.

Половин час след началото Алекс Грималдо от Бенфика стреля добре от пряк свободен удар на 25 метра фронтално от голлинията, но Андре Онана плонжира и спаси летящата към долния ляв ъгъл топка.

В 33-ата минута Лаутаро Мартинес засече с глава едно центриране отдясно на Един Джеко, пращайки топката в мрежата, но бе фаулирал Жилберто и попадението не бе зачетено.

Пет минути по-късно обаче Бенфика изравни. Топката стигна до Рафа Силва на дясното крило, той центрира в наказателното поле и Фредерик Аурснес с глава се разписа за 1:1.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Бенфика тръгна да търси втори гол в началото на второто полувреме, но вместо това получи попадение. Федерико Димарко проби по лявото крило и пусна успореден пас на голлинията. Там бе Лаутаро Мартинес, който засече топката в мрежата (2:1).

По-малко от четвърт час след това Федерико Димарко подаде топката в наказателното поле. Хоакин Кореа я овладя и бързо я прати в десния ъгъл след рикошет в гредата (3:1).

Бенфика можеше да намали изоставането си в 83-ата минута, но Давид Нереш удари лявата греда с изстрел по земята. Само две минути след това Алехандро Грималдо центрира от фаул, Антонио Силва (Бенфика) игра с глава и прати топката във вратата за 3:2.

Това обаче не бе всичко в мача и Бенфика стигна до трети гол в продължението на двубоя. Петер Муса (Бенфика) връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с нисък удар в средата на вратата, правейки резултата 3:3.

ИНТЕР - БЕНФИКА 3:3
1:0 Николо Барела (14'), 1:1 Фредерик Аурснес (38'), 2:1 Лаутаро Мартинес (65'), 3:1 Хоакин Кореа (78'), 3:2 Антонио Силва (85), 3:3 Петер Муса (90+4)

ИнтерИНТЕР: 24. Андре Онана – 36. Матео Дармиан, 15. Франческо Ачерби, 95. Алесандро Бастони – 2. Дензъл Дъмфрис, 23. Николо Барела, 77. Марсело Брозович (К), 22. 22. Хенрих Мхитарян, 32. Федерико Димарко – 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко
Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордаз, 5. Маноло Габиадини, 6. Стефан де Врай, 8. Робин Госенс, 11. Хоакин Корея, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 20. Хакан Чалханооглу, 33. Данило Дамброзио, 45. Валентин Карбони, 90. Ромелу Лукаку
Треньори: Симоне Индзаги

БенфикаБЕНФИКА: 99. Одисеос Влаходимос, 2. Жилберто, 66. Антонио Силва, 30. Николас Отаменди, 3. Алехандро Грималдо – 61. Флорентино, 22. Чикиньо – 27. Рафа Силва, 20. Жоао Марио, 8. Фредерик Аурснес – 88. Гонсало Рамош
Резерви: 24. Самуел Соареш, 75. Андре Гомеш, 4. Лукас Верисимо, 7. Давид Нерес, 15. Гонсало Гедеш, 19. Каспер Тенгстед, 21. Андреас Шелдеруп, 23. Михайло Ристич, 33. Петър Муса, 73. Шер Ндур, 87. Жоао Невеш, 91. Морато
Треньор: Рогер Шмидт

Съдия: Карлос дел Серо Гранде (Испания)
Стадион: "Джузепе Меаца", Милано