Монако започна кампанията си от Група "Е" на Шампонската лига с успех с 2:1 в гостуването си на Тотнъм на "Уембли" в Лондон.

Всички голове паднаха през първото полувреме, а "монегаските" успяха да си осигурят комфортен аванс след половин час игра.

Гостите поведоха в 15-ата минута, когато Бернардо Силва, след индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и разпечата вратата на домакините.

В 31-ата минута Лемар удвои за Монако, след като при центриране по левия фланг бе на правилното място и с бомбен изстрел матира Субашич за 2:0.

В 45-ата минута Алдервайрелд намали резултата, след като засече с глава от границата на малкия пенал центриране от корнер на Ламела.

Тотнъм опита да стигне поне до равен през втората част, но монегаските играха добре в защита и устояха на атаките на лондончани, за да поведат в своята група, след като Байер (Леверкузен) и ЦСКА (Москва) направиха 2:2.

Резултат с изображение за tottenham hotspurРезултат с изображение за ac monacoТОТНЪМ - МОНАКО 1:2
0:1 Бернардо Силва (15), 0:2 Лемар (31), 1:2 Тоби Алдервейрелд (45)