Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо реши да обнадежди малко Шалке 04, обявявайки, че ще направи някои ротации срещу сънародниците си от Спортинг (Лисабон), но няма да им прави подаръци в сблъсъка от Група „G” на Шампионската лига утре вечер от 21:45 часа българско време в Лондон.

Челси вече спечели групата и си осигури място на 1/16-финалите, а Спортинг е втори със 7 точки и 2 пред третия Шалке 04, който гостува на Марибор.

„Моето изискване естествено е винаги да се печели. Ако Спортинг се класира със своите 7 точки за 1/8-финалите, ще съм щастлив, защото това ще означава, че ние сме победили”, сподели Моуриньо, който през сезон 1993/94 е бил помощник треньор в тима от Лисабон.

Само ако Челси победи „лъвовете” от Лисабон, а Шалке 04 в същото време спечели при визитата си на Марибор, ще се стигне до класиране на „миньорите” от Гелзенкирхен за 1/8-финалите на турнира.