ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Наполи разби Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 на своя стадион "Диего Армандо Марадона" и с общ резултат 5:0 се класира за 1/4-финалие на Шампионската лига. Двубоят бе предшестван от много сериозни сблъсъци между фенове и полиция по улиците на Неапол. Виктор Осимен (45+2, 53) и Пьтр Зиелински (64-дузпа) вкараха голове и пратиха тима си в следващата фаза.

Лидерът в италианската Серия "А" търсеше гола от самото начало и през целия мач доминираше на терена. В първите секунди Матео Политано изпробва рефлекса на Кевин Трап с удар от средна дистанция, а германският страж плонжира и изби.

В 10-ата минута гостите имаха шанс при центриране в наказателното поле, но Рафаел Боре не намери целта. Последваха пропуски на Кварацхелия и Осимен за домакините, а темпото на игра спадна.

Малко преди края на първата част Зиелински проби през центъра и пусна към Кварацхелия, който се озова очи в очи с Трап, но ударът му беше блокиран. Във втората минута от добавеното време на първото полувреме Матео Политано получи на десния фланг и центрира, а Виктор Осимен с глава вкара за 1:0.

След почивката в 52-ата минута Ким-Мин Джае тръгна на индивидуален рейд и навлезе в наказателното поле на Айнтрахт, но ударът му не бе точен. Минута по-късно Матео Политано овладя в наказателното поле подаване на Квврацхелия и изведе Джовани ди Лоренцо, който прати топката успоредно на голлинията, а Осимен я засече на празна врата за 2:0. В този момент нигериецът падна на лявата си ръка, която беше превързана.

В 58-ата минута Рафаел Боре центрира остро към Даичи Камада, който засече, но не затрудни Алекс Мерет при една от малкото възможности пред гостите.

Час игра след началото на мача Кевин Трап спаси удар на Кварацхелия. Три минути по-късно Пьотр Зелински беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 3:0.

До края на мача домакините намалиха оборотите, а гостите така и не създадоха сериозно положение поне за почетен гол.

НАПОЛИ - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 3:0
(в първия мач 2:0, общ резултат 5:0)
1:0 Виктор Осимен (45+2), 2:0 Виктор Осимен (53), 3:0 Пьотр Зиелински (64-дузпа)

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Ким-Мин Джае (665. Жуан Жезус), 6. Марио Руи, 9. Виктор Осимен  (8118. Джовани Симеоне), 13. Амир Рахмани, 20. Пьотр Зиелински  (7491. Танги Ндомбеле), 21. Матео Политано (6711. Ървинг Лосано), 22. Джовани Ди Лоренцо – К, 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия (747. Елиф Елмас), 99. Андре-Франк Замбо Ангиса
Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 5. Жуан Жезус, 7. Елиф Елмас, 11. Ървинг Лосано, 17. Матиас Оливера, 18, Джовани Симеоне, 19. Бартош Бережински, 55. Лео Йостигор, 70. Джанлука Гаетано, 91. Танги Ндомбеле
Треньор: Лучано Спалети

Айнтрахт (Франкфурт): 1. Кевин Трап, 2. Еван Н'Дика , 8. Джибрил Соу, 15. Даичи Камада, 17. Себастиан Роде – К (756. Кристиян Якич), 19. Рафаел Боре, 24. Аурелио Бута, 25. Кристофър Ленц  (6732. Филип Макс), 27. Марио Гьотце , 35. Тута, 36. Ансгар Кнауф (6211. Фарид Алиду)
Резерви: 40. Диант Рамай, 47. Яник Хорц, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 11. Фарид Алиду, 18. Алмами Туре, 20. Макото Хасебе, 21. Лукас Аларио, 22. Тимъти Чандлър, 32. Филип Макс
Треньор: Оливер Глаазнер

Стадион: "Диего Армандо Марадона", Неапол
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР