Наполи срази у дома Бенфика с 4:2 в среща от втория кръг на група „B” в Шампионската лига.

Словашкият национал Марек Хамшик (20) материализира превъзходството на домакините през първата част след центриране от корнер на Фаузи Гулам и това остана единственият гол до почивката. Иначе пропуски за гостите направи Костас Митроглу на два пъти.

През втората част на „Сан Паоло” се получи истински голов спектакъл. В рамките само на 7 минути резултатът набъбна до 4:0 след две попадения на Дрийс Мертенс (51, 58), първото след пряк свободен удар, а второто след асистенция на Аркадиуш Милик (54-дузпа), вкарал сам от бялата точка. След това Наполи намали оборотите и Гонсало Гуедеш (70) след самостоятелен пробив и Едуардо Салвио (86) само оформиха крайния резултат.

След успеха си Наполи е лидер в групата с пълен актив от 6 точки. Бенфика е на дъното със само една точка.

ГРУПА "В"
Резултат с изображение за наполиНАПОЛИ - БЕНФИКА 4:2Резултат с изображение за бенфика
1:0 Марек Хамшик (20), 2:0 Дрийс Мертенс (51), 3:0 Аркадиуш Милик (54-дузпа), 4:0 Дрийс Мертенс (58), 4:1 Гонсало Гуедеш (70), 4:2 Салвио (86)