Реал(Мадрид) победи Ливърпул с 3:1 в битката за трофея в Шампионската лига и спечели рекорден 13-и трофей, трети поред и четвърти в последните пет години.

Двубоят ще се запомни с контузията на звездата на Ливърпул Мохамед Салах, който напусна още в 30-ата минута, с двете грешки на стража на мърсисайдци Лорис Кариус и с двата гола на Гарет Бейл, появил се като резерва, първият от които истинско бижу.

Карим Бензема изведе испанците напред в 52-ата минута, след като вратарят на съперника хвърли топката в краката му и се получи рикошет. Четири минути по-късно Садио Мане изравни след удар с глава при центриране от корнер. Резервата Гарет Бейл се превърна в жокер за Реал, след като вкара със задна ножица в 64-ата минута, копирайки изпълнението на Роналдо от 1/4-финала с Ювентус. Уелсецът вкара и в 83-ата минута със силен удар, който огъна пръстите на вратаря  на Ливърпул за 3:1.

Две греди след удари на Иско и Мане и отменен заради засада гол на Бензема допълниха картината в мача, в края на който фен нахлу на терена и спря голова атака на Кристиано Роналдо.

Португалецът вече е първият играч в историята на Шампионската лига с 5 трофея (1 с Манчестър Юнайтед и 4 с Реал), докато Зинедин Зидан е единственият треньор с три поредни купи в надпреварата.

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата
1'  Извеждащо подаване към Мане, но Варан е по-бърз и изчиства топката.
7' Отново Мане опита да изненада обраната на Реал, но Навас излиза и чисти.
13'  Няколко поредни удара към вратата на Реал, но отбраната на "белите" ги блокира.
16'  Кристиано Роналдо нахлу по десния фланг и стреля силно, но не успя да уцели вратата.
19' Центриране от корнер към Ван Дайк, но бранителят не уцели добре топката.
23'  Фирмино стреля от около 10 метра в наказателното поле, ударът му е блокиран. Последва добавка на Александър-Арнолд, Навас лови. Първи точен удар в рамките на една от двете врати!
25'  Мохамед Салах падна на терена след контакт със Серхио Рамос! Изпитва сериозна болка, но се завърна в игра!
29' Салах легна на тревата, няма да продължи срещата!

34'  Даниел Карвахал също с контузия при отиграване край корнера! Втора принудителна смята в мача!
43'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Реал! Карим Бензема заради засада!!! Топката бе за Кристиано Роналдо, последва удар, при който Бензема бе зад защитата, заради което попадението му не бе признато.
45' Центриране на Бензема към Начо, удар от воле, но на сантиметри от вратата.
45+3' Мощен удар на Бензема от дистанция, но извън очертанията на вратата!
45+3' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на второто полувреме.
48'  ГРЕДА за Реал!!! Лалана сгреши при връщането на топката, тя попадна у Иско, който нацели напречната греда!
52'  ГОООООЛ за Реал!!! Вратарят на Ливърпул улови топката, хвърли я към свой съотборник, но Бензема протегна крак, получи се рикошет и 1:0 за "белите".
54' Добра възможност за Ливърпул, но Фирмино се разминава с топката. Корнер!
56'  ГООООЛ за Ливърпул. Садио Мане изравнява след удар с глава!
61'  Иско стреля към близката греда, но Кариус реагира блестящо, избивайки в корнер.
64'  ГООООЛ за Реал! Гарет Бейл вкара със задна ножица само няколко минути след появата си в игра!!! Уелсецът копира изпълнението на Роналдо от 1/4-финала с Ювентус и взриви трибуните.
70'  ГРЕДА за Ливърпул! Садио Мане стреля силно, но страничния стъл помогна на Навас.
73' Претенции за дузпа на Ливърпул за игра с ръка на Каземиро.
74' Кристиано Роналдо сам срещу Кариус, но Робърстсън го настигна и протегна крак, отклонявайки удара му.
82'  Бейл пусна към Бензема, който стреля силно, но Кариус се намеси.
83'  ГООООЛ за Реал! Гарет Бейл стреля от около 40 метра, който обаче огъна пръстите на Кариус и топката влетя в мрежата му за 3:1.
84'  Бейл излиза сам срещу Кариус, но топката му е избита! Роналдо беснее, защото не получи топката, а бе напълно сам!
90+3 Фен нахлу на терена по време на атака на Кристиано Роналдо!!!
90+4' Край на мача!

Real Madrid РЕАЛ (МАДРИД): Кейлор Навас, Даниел Карвахал ( Начо), Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Тони Кроос, Иско ( Гарет Бейл ), Карим Бензема  ( Марко Асенсио), Кристиано Роналдо
LiverpoolЛИВЪРПУЛ: Лорис Кариус, Трент Александър-Арнолд, Деян Ловрен, Върджил Ван Дайк, Андрю Робъртсън, Жоржинио Вайналдум, Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър ( Емре Джан), Мохамед Салах ( Адам Лалана), Роберто Фирмино, Садио Мане  .

Стадион: Олимпийски
Съдия: Милорад Мажич