Байерн (Мюнхен) победи Арсенал с 1:0 в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 3:2 продължава към полуфиналите.

Там баварците ще срещнат Реал Мадрид, победил Манчестър Сити след дузпи.

Първият удар към една от двете врати дойде в 8-ата минута, но Габриел Мартинели не успя да намери целта. Байерн пропусна да поведе в 24-ата минута след хубав удар от дистанция на Джамал Мусиала, но Давид Рая изби.

Арсенал се отчете с два пропуска след половин час игра, когато в рамките на минути Мануел Нойер спаси изстрели на Мартин Йодегор и Габриел Мартинели.

До края на първото полувреме имаше атаки и към двете врати, но така и не се стигна до опасни удари.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Минута след почивката Леон Горецка удари напречната греда на вратата на Арсенал след удар с глава.

Байерн все пак успя да поведе след гол с глава. Отбеляза го Йозуа Кимих в 63-ата минута, засичайки центриране на Рафаел Герейро (1:0).

До края Йодегор за Арсенал и Мусиала за Байерн пропуснаха положения за гол.

БАЙЕРН (М) - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 Йозуа Кимих (63')

Байерн Мюнхен БАЙЕРН: 1. Мануел Нойер (К) – 6. Йозуа Кимих  , 15. Ерик Дайър, 4. Матайс Де Лихт, 40. Нусаир Мазрауи (76' 3. Мин-Джае Ким) – 27. Конрад Лаймер , 8. Леон Горецка – 10. Лерой Сане (88'  2. Дайо Упамекано), 42. Джамал Мусиала, 22. Рафаел Герейро – 9. Хари Кейн
Резерви18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел, 45. Александър Павлович
Треньор: Томас Тухел

Арсенал АРСЕНАЛ: 22. Давид Рая – 18. Такехиро Томиясу (86' 14. Еди Нкетия) , 2. Уилиам Салиба, 6. Габриел, 4. Бен Уайт  – 20. Жоржиньо (68'  9. Габриел Жезус ), 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор (К) – 11. Габриел Мартинели (68'  19. Леандро Тросар), 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака
Резерви: 1. Аарън Рамсдейл, 31. Карл Хайн – 5. Томас Партей,10. Емил Смит Роу, , 15. Якуб Кивиор, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсон, 25. Мохамед Елнени, 35. Олександър Зинченко
Треньор: Микел Артета

Съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР