ПСЖ размаза сръбския първенец Цървена звезда с 6:1 в среща от втория кръг в група „C“ на Шампионската лига, записвайки първа победа в най-престижния европейски клубен турнир този сезон.

Френският шампион доминираше напълно и правеше каквото си поиска на терена, а голямата му бразилска звезда Неймар (20, 22) избухна с две попадения за по-малко от 120 секунди преди почивката. В първия случай той се разписа от пряк свободен удар, а за втория гол му асистира Килиан Мбапе.

Единсон Кавани (37) покачи на 3:0, а Анхел Ди Мария (41) заби четвърти гол във вратата на „звездашите“ след подаване на Тома Мюние.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

През втората част парижани намалиха оборотите, но въпреки това дойде и мигът на Килиан Мбапе (70) да запише името си сред голмайсторите след пас на Кавани. Малко след това гостите от Белград намалиха чрез бившия германски национал Марко Марин (74), разписал се след асистенция на холандеца Лоренцо Ебесиолио.

В края Неймар (81) оформи своя хеттрик след ново перфектно изпълнение от фаул, а още едно попадение на Кавани бе отменено заради засада.

След успеха си ПСЖ има 3 точки, а Цървена звезда остава с 1 точка. В другата среща от групата по-късно играят Наполи и Ливърпул.