Норвежкият шампион Бодьо/Глимт победи у дома хърватския първенец Динамо (Загреб) с 1:0 в първия мач между тях от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Амал Пелегрино (37) затвърди превъзходството на домакините през първата част, а четири минути след това те удариха и греда след удар с глава на Салвесен. Попадение на Бруно Петкович за елиминиралия Лудогорец в миналия кръг тим в 71-ата минута не бе зачетено заради засада. Хърватският национал имаше страхотен шанс четири минути преди края на редовното време, когато бе изведен сам срещу Никита Хайкин, но прати топката покрай левия страничен стълб. Така Динамо ще трябва да прави обрат на „Максимир“ след седмица.

В друг мач от плейофите датският шампион Копенхаген надви Трабзонспор с 2:1 и също взе гол аванс. Виктор Клаесон (9) и Лукас Лерагер (48) вкараха головете за домакините, а Тасос Бакасетас (79) съхрани надеждите на турския първенец за реванша.

Най-зрелищният сблъсък от вторник вечер бе между Рейнджърс и ПСВ Айндховен, които завършиха 2:2 в Глазгоу. Ибрахим Сангаре (37) изведе гостите напред в резултата, но по-активният шотландски гранд обърна с голове на Антонио Чолак (40) и Томас Лоурънс (70). Радостта им обаче бе кратка, тъй като Армандо Обиспо (78) изравни и оформи крайния резултат.

Реваншите и на трите срещи са след седмица на 24 август от 22:00 часа българско време.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ПЪРВИТЕ МАЧОВЕ В ПЛЕЙОФИТЕ НА ШАМПИОНСКА ЛИГА:

От вторник, 16 август

ФК Копенхаген – Трабзонспор 2:1
1:0 Виктор Клаесон (9), 2:0 Лукас Лерагер (48), 2:1 Тасос Бакасетас (79)

Бодьо/Глимт – Динамо (Загреб) 1:0
1:0 Амал Пелегрино (37)

Рейнджърс – ПСВ Айндховен 2:2
0:1 Ибрахим Сангаре (37), 1:1 Антонио Чолак (40), 2:1 Томас Лоурънс (70), 2:2 Армандо Обиспо (78)