РБ Лайпциг надви Атлетико (Мадрид) с гол в края и спечели с 2:1 на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон, класирайки се за първи път на 1/2-финалите в Шампионската лига. Даниел Олмо (50) изведе „червените бикове“ напред в резултата, а Жоао Феликс (71-дузпа) изравни. В самия край Тайлър Адамс (88) с помощта и на рикошет донесе победата на немския тим, който ще се изправи срещу ПСЖ в спор за място на финала. Той също ще бъде в португалската столица, както 1/4-финалите и 1/2-финалите в най-престижния европейски клубен турнир. Никога преди това „дюшекчиите“ не бяха отпадали на директни елиминации от немски отбор в тази надпревара.

Германският тим започна по-активно и владееше повече топката през първата част, а „дюшекчиите“ действаха предимно на контраатаки. Още в 4-ата минута Марсел Халстенберг отправи удар от воле, но топката мина над вратата на Ян Облак. Шест минути след това Атлетико можее да поведе, след като Савич отправи удар с глава, но все пак вратарят Гулачи се справи и закова топката пред голлинията. В 13-ата минута унгарският страж отново трябваше да се намесва след силен удар на Караско, избивайки топката в корнер.

В 35-ата минута се стигна до принудителна почивка, след като Халстенберг и Савич се сблъскаха и поискаха медицинска помощ. До края на полувремето нито един от двата тима не създаде сериозно голове положение, а и темпото на игра спадна.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

След почивката „червените бикове“ натиснаха и в крайна сметка поведоха в 50-ата минута с гол на Даниел Олмо, който засече топката с глава при центриране на Марсел Забитцер отдясно и я прати в далечния ъгъл.

Наставникът на "дюшекчиите" Диего Симеоне реагира и веднага пусна в игра младата звезда Жоао Феликс, който изработи дузпа в 70-ата минута и секунди по-късно се разписа от бялата точка за 1:1. Нарушението за 11-метровия наказателен удар бе на Лукас Клостерман.

След това РБ Лайпциг отново взе инициативата и в 88-ата минута влезлият като резерва Тайлър Адамс получи страхотен пас от Анхелиньо отляво, шутира силно, топката се отклони от Саул Нигес и влезе неспасяемо в мрежата на Облак за 2:1. Атлетико опита да изравни до в последните минути и даденото от съдията добавено време, но стигна само до няколко разбърквания пред Гулачи.

Така РБ Лайцпиг е на 1/2-финал в Шампионска лига за първи път в историята и ще играе с ПСЖ във вторник от 22:00 часа българско време в спор за място на финала. Парижани елиминираха Аталанта вчера също след успех с 2:1 в изключително драматичен първи мач от програмата на 1/4-финалите.

РБ Лайпциг - Атлетико (Мадрид) 2:1
1:0 Даниел Олмо (50), 1:1 Жоао Феликс (71-дузпа), 2:1 Тайлър Адамс (88)

Съставите
РБ Лайпциг: 1. Гулачи, 23. Халстенберг, 5. Упамекано, 16. Клостерман , 3. Анхелиньо, 7. Забитцер (90+222. Мукиеле), 44. Кампъл , 27. Лаймер (7214. Тайлър Адамс ), 18. Нкунку (838. Хайдара), 9. Поулсен, 25. Даниел Олмо  (8321. Шик)
Резерви: 41. Борковски, 14. Адамс, 8. Хайдара, 4. Орбан, 17. Луукман, 21. Шик, 10. Форсберг, 22. Мукиеле, 47. Вош, 33. Чаунер, 28. Мвого, 38. Уго Новоа
Треньор: Юлиан Нагелсман

Атлетико (Мадрид): 13. Облак, 12. Ренан Лоди , 2. Хименес , 15. Савич, 23. Трипиър, 6. Коке (90+218. Фелипе), 16. Ерера (587. Жоао Феликс ), 8. Саул Нигес, 21. Караско, 19. Диего Коста (729. Алваро Мората), 14. Йоренте
Резерви: 1. Адан, 9. Мората, 17. Шапонич, 20. Витоло, 22. Ермосо, 38. Тони Моя, 5. Томас Партей, 7. Жоао Феликс, 11. Лемар, 4. Ариас, 35. Ману Санчес, 18. Фелипе
Треньор: Диего Симеоне

Лисабон, стадион: "Жозе Алваладе"
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Програмата на турнира до самия финал в Лисабон:

1/4-финални сблъсъци
12 август (сряда) от 22:00 часа: Аталанта – ПСЖ 1:2 на стадион "Да Луж"
13 август (четвъртък) от 22:00 часа: РБ Лайпциг – Атлетико Мадрид 2:1 на стадион "Жозе Алвеладе"
14 август (петък) от 22:00 часа: Барселона – Байерн на стадион "Да Луж"
15 август (събота) от 22:00 часа: Манчестър Сити – Лион на стадион "Жозе Алвеладе"