Лидерът ПСЖ размаза у дома Галатасарай с 5:0 в последния си мач от група А на Шампионската лига. Френският първенец предложи нова порция голово шоу на своите фенове и не остави никакви шансове на гостите от Истанбул. Мауро Икарди (32) даде начало на спектакъла след асистенция на Килиан Мбапе. Пабло Сарабия (35) удвои аванса на домакините още преди почивката след пас на Неймар (46), който се разписа веднага след почивката след нов голов пас на Мбапе (63), реализирал пък след подаване на бразилеца. Единсон Кавани (84-дузпа) оформи крайния резултат.

В другата среща Реал (Мадрид) игра с експериментален състав и спечели за чест и слава с 3:1 при визитата си на Брюж в Белгия. През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката набързо си размениха по едно попадение. Родриго (53) даде аванс на гостите, а Ханс Ванакен (55) изравни след пас на Денис. Винисиус Жуниор (64) отново изведе „кралете“ напред в резултата след пас на Родриго, а в добавеното време Лука Модрич (90+1) вкара третия гол във вратата на домакините след подаване на Каземиро.

Преди последния кръг интригата реално бе за третото място, но при тези резултати не настъпиха никакви промени. ПСЖ завърши първи с 16 точки пред Реал с 11, като и двата тима продължават на 1/8-финалите в Шампионската лига. Брюж остана трети с 3 точки и ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа, а Галатасарай приключи последен с 2 точки и няма да играе напролет в евротурнирите.