Байер Леверкузен победи Олимпиакос с 2:0 на „Георгиос Караискакис“ в първи плейофен мач в Шампионска лига.

По този начин "аспирините" взеха сладък реванш за поражението си в Пирея в предния сблъсък между двата тима на 20 януари.

Байер вече е с единия крак на осминафиналите в турнира. В герой на вечерта се превърна Патрик Шик, който вкара и двата гола. 

В 29-ата минута Ибрахим Маза можеше да вкара за Байер, но Константинос Цолакис изби в гредата. В 45-ата минута гол на Тареми за Олимпиакос не бе признат заради засада.

Леверкузен поведе в 60-ата минута след удар на Шик в десния ъгъл. Три минути след това чешкият нападател засече с глава центриране от корнер и отбеляза за 0:2.

Реваншът в Германия е идния вторник, 24 февруари, от 22:00 часа.