Олимпик (Лион) оглави Група „Н“ на Шампионската лига след класическото 3:0 у дома срещу Динамо (Загреб).

Домакините поведоха още в 13-ата минута, след като Рафаел центрира отдясно и качи топката на главата на Толисо, който надскочи пазача си и не сбърка.

В 43-ата минута пък гол на французите бе отменен, след като Мапу Янга-Мбива реализира, но реферът отсъди дискусионна засада.

След подновяване на играта Олимпик заби нови две попадения.

В 49-ата минута Фери бе изведен зад защитата на гостите след прекрасен пас на Корне, проби в наказателното поле и преодоля вратаря на Динамо за 2:0.

В 59-ата минута Корне по идентичен начин бе изведен от Толисо и оформи крайното 3:0.

В оставащото време Динамо опита да промени събитията на терена, но Ел Араби Судани пропусна две изгодни възможности за намаляване на резултата.

В края на срещата пък Марио Ситум с топовен шут разтресе напречната греда на домакините.

Така Олимпик оглави своята група след нулевото равенство между Ювентус и Севиля.

ГРУПА "H"

Резултат с изображение за fc lyonЛИОН - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:0Резултат с изображение за fc dinamo zagreb
1:0 Толисо (13), 2:0 Фери (49), 3:0 Корне (59)