Елиминиралият Лудогорец унгарски първенец МОЛ Види завърши 1:1 при визитата си на Малмьо в първия им сблъсък от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Шведският шампион поведе с гол на халфа Андерс Кристиансен (62), но гостите изравниха чрез Лоик Него (71).

В същото време българският национал Симеон Славчев игра като титуляр 80 минути за азербайджанския Карабах при домакинската загуба от БАТЕ (Борисов) с 0:1. Станислав Драгун (36) донесе победата за гостите от Беларус на стадион „Тофик Бахрамов“ в Баку. Славчев пропусна добри възможности да се разпише в рамките на по-малко от 60 секунди между 64-ата и 75-ата минути, а пет след това отстъпи мястото си на терена на хърватина Филип Озобич.

Славия (Прага) и Динамо (Киев) пък завършиха 1:1 в Чехия. Гостите от Украйна поведоха с гол на словенеца Бенямин Вербич (82), но домакините стигнаха до ремито с попадение на Йозеф Хюшбауер (90+5) в последните секунди.

Реваншите и на трите срещи са на 14 август.