Порто победи с 2:0 при визитата си на Атлетик (Билбао) в среща от четвъртия кръг на група "Н" и си осигури място на 1/8-финалите в Шампионската лига.

През първото полувреме „драконите” създадоха много повече положения, докато баските играха изключително слабо. В 35-ата след шут на Ясин Брахими топката облиза гредата на Горка Ираисос. Шест минути по-късно Порто получи дузпа след нарушение на Микел Баленсиага срещу Данило, но Джаксон Мартинес уцели гредата от бялата точка.

След почивката в 55-ата минута Брахими преодоля Ибай Гомес и Карлос Гурпеги и подаде на Мартинес, който на три метра пред голлинията не сбърка и вкара първия гол в мача. В 70-ата минута баските удариха греда чрез младия Гийермо след удар с глава, а три минути по-късно фрапантна грешка на Горка Ираисос позволи на Ясин Брахими да вкара на празна врата и подсигури трите точки на гостите.

С успеха си Порто събра 10 точки, които му гарантират участие в следващата фаза. Атлетик е последен само с една спечелена точка, но ще се бори за третото място, даващо право на участие в Лига Европа.

0:1 Джаксон Мартинес (56), 0:2 Ясин Брахими (73)

Билбао
, „Сан Мамес“
Съдия: Феликс Брих (Германия)

СЪСТАВИ
Атлетик (Билбао): 1.Ираисос, 6.Сан Хосе, 24.Балензиага, 4.Лапорт, 18.Гурпеги , 14.Сусаета (46 - 19.Муниаин), 7.Бенят (46 - 15.Ираола), 17.Микел Рико, 10.Де Маркос, 11.Ибай Гомес (73 - 21.Вигуера), 22.Гийермо Фернендес

Порто: 12.Фабиано, 2.Данило, 26.Алекс Сандро , 4.Майкон, 3.Бруно Мартинс Инди, 8.Брахими (90+1 - 18.Адриан), 16.Ектор Ерера, 6.Касемиро, 30.Оливер Торес (82 - 36.Рубен Невеш), 9.Джаксон Мартинес, 11.Кристиан Тейо (60 - 7.Рикардо Куарешма)