Порто надви Атлетик (Билбао) с 2:1 в интересен мач от група H на Шампионската лига. Първото по-сериозно положение беше пред вратата на гостите. В 7-ата минута преотстъпеният от Реал (Мадрид) при "драконите" Каземиро отне топката от разсеяния Маркел Сусаета, и подаде на Бруно Мартинс - Инди. Холандецът обаче би в аут от добра позиция. В 26-ата минута пък защитникът на гостите Сан Хосе разтресе гредата след далечен изстрел. Секунди преди почивката домакините успяха да поведат. Кинтеро центрира, Джаксън пропусна топката и оставеният сам Ектор Ерера стреля от дузпата, пращайки топката в левия ъгъл зад Ираисос - 1:0 за Порто!

През второто полувреме баските поизравниха играта и в 58-ата минута изравниха. 21-годишният  Гилермо Фернандес получи топката пред наказателното поле, финтира Майкон и майсторски препарира стража Фабиано за 1:1. Това изобщо не промени тактиката на "драконите", които продължиха да натискат. Четвърт час преди края Куаресма се възползва от неумело отиграване на Де Маркос и Сусаета, като стреля хладнокръвно за 2:1, за да донесе ценни три точки за Порто. Порто е с баланс 10 победи, 3 равенства, 8 загуби срещу испанци у дома в евротурнирите. Атлетик никога не е записвал суха мрежа срещу испанци от девет мача.

1:0 Ектор Ерера (45), 1:1 Гийермо Фернандес (58), 2:1 Рикардо Куарешма (75)

Порто, „До Драгао“
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Порто: 12.Фабиано, 2.Данило , 26.Алекс Сандро, 4.Майкон , 3.Мартинс Инди, 10.Кинтеро (64 - 36.Рубен Невеш), 16.Ерера, 6.Касемиро (71 - 7.Рикардо Куарешма), 9.Джаксон Мартинес, 11.Кристиан Тейо (82 - 30.Оливер Торес)

Атлетик (Билбао): 1.Ирайсос, 6.Сан Хосе (46 - 7.Бенят), 24.Балензиага, 16.Ечейта, 4.Лапорт, 14.Сусаета , 8.Итураспе, 17.Микел Рико (73 - 18.Гурпеги ), 20.Адуриц (46 - 19.Муниаин), 10.Де Маркос, 22.Гийермо Фернандес