Порто надви у дома Галатасарай с 1:0 и завърза група „D“ в Шампионската лига след два изиграни кръга. „Драконите“ са лидери заедно с Шалке 04, като и двата тима имат по 4 точки, а Галатасарай е трети с 3. На дъното е Локомотив (Москва) без спечелени точки.

Турският гранд бе по-активен през първата част в Порто, но нейния край вратарят на домакините Икер Касийяс спаси опасни удари на Юто Нагатомо и Синан Гюмюш.

Четири минути след почивката бившият футболист на Галатасарай Алекс Телеш центрира от корнер, а Муса Марега (49) с глава насочи топката към далечния ъгъл и донесе трите точки за „драконите“. Гостите натиснаха до края, но не успяха да стигнат до равенството. В 83-ата минута Марега бе близо до втори гол, но Фернандо Муслера отрази удара му.