Порто победи Брюж с 1:0 в мач от група G на Шампионската лига. Единственото попадение падна в 37-ата минута и всъщност можеше да бъде записано и като автогол.

Домакините доминираха през цялото време, като само многобройните пропуски пред вратата на отличния Людовик Бютел им попречиха да спечелят по-убедителен успех.

За Порто това беше първа победа от пет поредни домакинства в евротурнирите. Брюж пък е в серия от 8 мача без победа като гост в Европа.

В 37-ата минута Андре Силва засече топката с глава след центриране от корнер, тя отскочи от защитника на Брюж Пиня и спря в мрежата за 1:0.

"Драконите" имат осем домакинства на белгийци в евротурнирите, като не загубиха нито едно от тях при шест победи и две равенства.

"Селяните" пък отстъпиха в шест от осемте си последни визити във всички състезания - 1-1-6.

Резултат с изображение за club bruggeРезултат с изображение за fc portoПОРТО - БРЮЖ 1:0
1:0 Андре Силва (37)