Порто спечели с 4:0 като гост срещу лидера Брюж в мач от група "В" на Шампионската лига. "Драконите" събраха 9 точки и са втори. С изразителната победа Порто се доближи само на точка зад белгийците, които вече мислят за елиминациите. При удобен резултат в двубоя между Атлетико Мадрид и Леверкузен "драконите" може още тази вечер да се класират напред.

В 31-ата минута португалският гранд поведе чрез Отавио, който се разписа с удар в десния ъгъл, след като получи подаване от Мехди Тареми.

Три минути след почивката съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа за нарушение на Давид Кармо в наказателното поле срещу Брандън Мехеле. Последвалият удар на Ханс Ванакен от бялата точка беше спасен от Диого Коща.

"Драконите" реализираха втори гол чрез направилия добавка Еванилсон в 57-ата минута. Стивън Естакио направи 3:0 само три минути по-късно, а Тареми оформи крайното 4:0 в 70-ата.