Порто срази у дома опашкаря Локомотив (Москва) с 4:1 и запази първото си място в група "D" на Шампионската лига след срещите от четвъртия кръг, доближавайки се максимално близо до 1/8-финалите на турнира. Преди две седмици португалците бяха спечелил с 3:1 в руската столица. В другата среща от групата днес пък Шалке 04 надви гостуващия Галатасарай с 2:0.

Ектор Ерера (2) още в самото начало даде преднина на „драконите“ след асистенция на Муса Марега (42), който пък удвои аванса им преди почивката.

През втората част Джеферсън Фарфан (59) за "железничарите", но Хесус Корона (67) върна аванса от два гола на домакините, а в добавеното време Отавио (90+3) оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

След успеха си Порто остава на върха с 10 точки, Шалке 04 заема втора позиция с 8, а Галатасарай има 4. Локомотив (Москва) е без нито една точка след първите четири кръга и без шансове за класиране на 1/8-финалите.