Повече от 140 фена на холандския Аякс и италианския Ювентус са арестувани в Амстердам преди и след 1/4-финалната битка между двата отбора на "Амстердам Арена" снощи.

Мачът завърши при 1:1 с попадения на Кристиано Роналдо за гостите в края на първото полувреме и на Давид Нерес в началото на втората част за домакините, като преди срещата феновете си спретнаха бой в южната част на града.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, СЕЗОН 2017/18 – КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ

Униформените са иззели хладно оръжие и фойерверки от феновете преди срещата в две акции - на изхода на метрото и пред самия стадион, като намерението на задържаните е било да карат забранените атрибути на трибуните.

Италианският вицепремиер и вътрешен министър Матео Салвини потвърди, че 120 от всички арестувани са италиански граждани.

Реваншът между Ювентус и Аякс ще се проведе идния вторник (16 април) от 22:00 часа в Торино.