Футболната приказка за Лестър продължава. Тимът на мениджъра Клаудио Раниери се класира за осминафиналите на Шампионската лига и то го направи в първото си историческо участие в най-комерсиалния клубен турнир в Европа.

"Лисиците", които имаха нужда само от една точка в мача срещу Брюж, биха с 2:1. Те решиха всичко още до почивката. В 9-ата минута Шинджи Оказаки откри резултата, след като засече с левия крак центриране от фланга. След половин час игра домакините спечелиха и дузпа. Дион Куулс повали в пеналта Майк Олбрайтън, а Рияд Марез реализира дузпа за 2:0. Техничарят вкара два гола на Брюж и при победата с 3:0 в Белгия.

През второто полувреме "селяните" опитаха поне да намалят резултата и успяха в 52-ата минута. Хосе Искиердо направи страхотен пробив по дясното крило, стигна до наказателното поле и прониза безпомощния страж Рон-Роберт Цилер за 2:1.