ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

ПСЖ оцеля при визитата си на лидера Борусия Дортмунд и след равенство 1:1 на "Сигнал Идуна Парк" завърши втори в група "F", класирайки се за 1/8-финалите на Шампионската лига. Това се случи и с помощта на Милан, който направи обрат в Нюкасъл за 2:1 и така като трети в групата си осигури участие в надпреварата Лига Европа. "Росонерите" стискаха палци на вестфалци в заключителните минути на срещата в Германия, защото при загуба на парижани можеха да финишират втори, но това така или иначе не се случи. "Свраките" също имаха шанс да продължат към елиминациите при успех, но след допуснатия обрат приключват с участието в евротурнирите.

Първата опасност в Дортмунд бе създадена от футболистите на Борусия в 10-ата минута, когато Никлас Фюлкруг подаде към Марко Ройс, който насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Джанлуиджи Донарума, но италианският страж спаси. Две минути по-късно Витиня отправи хубав плътен удар от дистанция, но Грегор Кобел внимаваше, плонжира и спаси.

В 19-ата минута Брадли Баркола първо финтира Никлас Зюле в наказателното поле на Борусия, след което стреля покрай Мариус Волф, а топката се спря в лявата греда на вратата.

Французите направиха нов много, много сериозен пропуск в 24-ата минута. Карим Адейеми сбърка с едно отиграване и подари топката на Килиан Мбапе, който пусна отличен пас към Рандал Коло Муани и той надбяга Матс Хумелс и Никлас Зюле, преминавайки между двамата. Муани излезе сам срещу Грегор Кобел и стреля, но прати топката на сантиметри встрани от вратата. Три минути по-късно Донарума спаси удар на Марко Ройс, а в 32-ата минута отрази такъв и на Салих Йозджан. Килиан Мбапе пусна отличен пас към Рандал Коло Муани в наказателното поле на Борусия в 45-ата минута, а той се озова сам срещу Грегор Кобел, но вратарят спаси удара му.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Веднага след почивката Юлиан Брандт отправи много тежък удар от сериозна дистанция, но Донарума успя да бооксира. Три минути след това Канг-ин Лий стреля от въздуха от дъгата на наказателното поле на Борусия, но право в ръцете на Грегор Кобел. В 51-ата минута Маркиньос и Хакими допуснаха много груба грешка и позволиха топката им да бъде отнета от Рами Бенсебайни. След това Никлас Фюлкруг подаде към Карим Адейеми, който отблизо вкара във вратата на Джанлуиджи Донарума за 1:1. Радостта на домакините бе кратка, тъй като пет минути по-късно Килиан Мбапе нарпави много добър пробив, навлезе в наказателното поле на Борусия и се опита да комбинира със свой съотборник, но Матс Хумелс успя да се намеси и да изчисти топката. Тя попадна в краката на Уорън Заир-Емери, който със силен удар изравни за 1:1.

Донарума спаси удар на Дониел Мален в 62-ата минута, а в 76-ата гол на Килиан Мбапе не бе зачетен заради засада при паса към него от Ашраф Хакими. Карим Адейеми получи контузия и бе сменен в 81-ата минута принудително от Джовани Рейна, а до края на мача резултатът остана непроменен.

Така Борусия Дортмунд финишира на първата позиция с 11 точки, а ПСЖ остана втори с 8 пункта.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ПСЖ 1:1
1:0 Карим Адейеми (51), 1:1 Заир-Емери (56)

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел (К) – 17. Мариус Волф (694. Нико Шлотербек), 25. Никлас Зюле, 15. Матс Хумелс , 5. Рами Бенсебайни - 6. Салих Йозджан (6920. Марсел Забицер) - 27. Карим Адейеми  (817. Джовани Рейна), 11. Марко Ройс, 19. Юлиан Брандт, 43. Джейми Байно-Гитенс (6021. Дониел Мален), 14. Никлас Фюлкруг (819. Себастиен Алер)
Резерви: 33. Александер Мейер, 35. Марсел Лотка – 4. Нико Шлотербек, 7. Джовани Рейна, 9. Себастиен Алер, 20. Марсел Забицер, 21. Дониел Мален, 42. Хендри Бланк, 45. Гийермо Буено
Треньор: Един Терзич

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (K) , 37. Милан Шкриняр, 21. Люка Ернандес - 19. Канг-ин Лий (694. Мануел Угарте), 33. Уорън Заир-Емери , 17. Витиня - 23. Рандал Коло Муани (90+528. Карлос Солер), 7. Килиан Мбапе, 29. Брадли Баркола (8211, Марко Асенсио)
Резерви: 30. Александре Летелие, 80. Арнау Тенас – 4. Мануел Угарте, 11. Марко Асенсио, 15. Данило Перейра, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер
Треньор: Луис Енрике

Стадион: „Сигнал Идуна Парк“
Съдия: Глен Ниберг (Швеция)

В другия мач Милан обърна Нюкасъл с 2:1 на “Сейнт Джеймсис Парк” и изхвърли "свраките" от европейските клубни турнири, завършвайки трети в групата и класирането за за Лига Европа. “Росонерите” събраха 8 точки, колкото има и ПСЖ, но по-лошите показатели в директните мачове не им позволиха да се класират за елиминационната фаза на “турнира на богатите”. Нюкасъл приключи последен с 5 точки, а при победа щеше да се класира за 1/8-фиалите заради по-добрите показатели в директните си мачове с парижани.

Английският тим доминираше в началото и в 20-ата минута бе близо до гола. Жоелинтон стигна до топката в наказателното поле и стреля. Ударът му преодоля Менян и точно преди Алмирон да прати топката в опразнената врата, Фикайо Томори се намеси, за да предотврати сигурен гол във вратата на "росонерите".

В 32-ата минута след постепенна атака топката стигна до Люис Майли, който продължи към Жоелинтон. Бразилецът стреля от границата на пеналтерията и прати топката в горния десен ъгъл на Менян за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Калъм Уилсън отправи удар от границата на наказателното поле, но той не затрудни Менян. В 51-ата минута и Антъни Гордън пробва късмета си с изстрел извън наказателното поле. Секунди след това Уилсън предизвика спасяване на Менян, отново с удар от далечно разстояние. Осем минути след това Милан изравни. Рубен Лофтъс-Чийк бе намерен на добра позиция в наказателното поле. Английският халф не успя да нацели добре топката, но тя попадна в Оливие Жиру, който продължи към Кристиан Пулишич и американецът вкара на празна врата за 1:1.

В 69-ата минута Бруно Гимараеш пробва удар от границата на наказателното поле. Изпълнението му бе много прецизно, но Менян се отчете с феноменално спасяване, въпреки че не виждаше топката и изби кълбото в напречната греда.

В 79-ата минута Рафаел Леао остана сам срещу Мартин Дубравка, но прати топката в десния страничен стълб на вратата на "свраките". Пет минути по-късно след мълниеносна контраатака две от резервите на Стефано Пиоли комбинираха. Ноа Окафор напредна и намери Самуел Чуквуезе, който завъртя топката с левия крак в десния ъгъл на вратата на Дубравка за 1:2. Натискът на домакините не даде резултат, а в добавеното време при контраатака Фикайо Томори нацели дясната греда.

НЮКАСЪЛ - МИЛАН 1:2
1:0 Жоелинтон (33), 1:1 Кристиан Пулишич (59), 1:2 Самуел Чуквуезе (84)

Нюкасъл: 1. Мартин Дубравка, 2. Киърън Трипиър (6233. Дан Бърн), 5. Фабиан Шер , 6. Джамал Ласелс (К), 21. Тино Ливраменто, 39. Бруно Гимараеш, 7. Жоелинтон  , 67. Люис Майли (7036. Шон Лонгстаф), 24. Мигел Алмирон, 9. Калъм Уилсън, 10. Антъни Гордън (6214. Александър Исак)
Резерви: 82. Адам Харисън, 18. Лорис Кариус, 3. Пол Дъмет, 20. Люис Хол, 33. Дан Бърн, 36. Шон Лонгстаф, 14. Александър Исак
Мениджър: Еди Хау

Милан: 16. Майк Менян , 2. Давиде Калабрия (К), 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 42. Алесандро Флоренци , 80. Юнус Муса  (8321. Самуел Чуквуезе ), 14. Тияни Рейндърс, 8. Рубен Лофтус-Чийк (7332. Томазо Побега), 11. Кристиан Пулишич  (7315. Лука Йович ), 9. Оливие Жиру (8317. Ноа Окафор), 10. Рафаел Леао  (8895. Давиде Бартезаги)
Резерви: 69. Лапо Нава, 83. Антонио Миранте – 7. Ясин Адли, 15. Лука Йович, 17. Ноа Окафор, 21. Самуел Чуквуезе, 32. Томазо Побега, 33. Раде Крунич, 70. Чака Траоре, 94. Клинтън Нсиала-Макенго, 95. Давиде Бартезаги
Старши треньор: Стефано Пиоли

Стадион: "Сейнт Джеймсис Парк"
Съдия: Дани Макели (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!