Борусия (Дортмунд) записа втора победа в Група „D“ на Шампионската лига, след като се наложи с 3:0 като гост на Андерлехт. Два гола за успеха вкара резервата Адриан Рамос.

Чиро Имобиле откри резултата за „жълто-черните“ още в третата минута, когато оползотвори хубав пас на Шинджи Кагава. Това е втори гол за италианеца от началото на турнира. Пиер-Емерик Обамеянг пропусна възможността да удвои преди почивката.

Доминацията на гостите доведе до нови два гола във вратата на Андерлехт. Резервата Адриан Рамос удвои в 69-ата, когато засече центриране на Лукаш Пишчек, а десет минути след това се разписда след асистенция на Кагава.

С този успех Борусия (Дортмунд) води в групата с 6 точки, на три повече от Арсенал. Галатасарай и Андерлехт имат по една точка.

Андерлехт - Борусия Дортмунд 0:3
0:1 Чиро Имобиле (4), 0:2 Адриан Рамос (69), 0:3 Адриан Рамос (79)