ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Милан победи Тотнъм с 1:0 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига и взе минимален аванс преди реванша на 8 март.

"Росонерите" откриха резултата още в седмата минута, в която при разбъркване пред английската врата Браим Диас се пласира най-добре и отблизо насочи топката във вратата за 1:0.

Последваха атаки и към двете врати, но без реални ситуации, които да затруднят двамата вратари.

Хьон-Мин Сон в 25-ата минута центрира опасно в наказателното поле от пряк свободен удар, но бранител на Милан успя да избие с глава в корнер.

Домакините отвърнаха с атака на Тео Ернандес, но Дайър се намеси решително. Заключителните минути бяха за Тотнъм, но на два пъти бяха спрени от флага на асистент-съдията заради засади.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В началото на втората част Милан опита да притисне своя съперник в търсене на втори гол.

Тотнъм постепенно взе инициативата в мача и опита да застраши вратата на домакините, като ситуациите за лондончани идваха най-вече от статични положения, докато Милан разчиташе на контраатаки.

Десет минути преди края Шарл Де Кетеларе пропиля шанс да отбележи втори гол за Милан след хубав удар с глава, но не уцели вратата. Минута след него и Малик Тиав засече топката с глава, но също не намери целта.

МИЛАН - ТОТНЪМ 1:0
1:0 Брахим Диас (7')

МиланМИЛАН: 1. Чиприан Татарушану – 28. Малик Тиав, 20. Пиер Калулу, 24. Симон Кяер, 19. Тео Ернандес (К)  – 56. Алексис Салемакерс (77' 30. Жуниор Месиас), 33. Раде Крунич, 8. Сандро Тонали (86' 32. Томазо Побега)  – 10. Браим Диас  (77'  90. Шарл Де Кетеларе), 9. Оливие Жиру, 17. Рафаел Леао (90+1' 12. Анте Ребич)
Резерви: 83. Антонио Миранте, 92. Лапо Нава, 2. Давиде Калабрия, 5. Фоде Бало-Туре, , 27. Дивок Ориги, 46. Матео Габиа
Треньор: Стефано Пиоли

ТотнъмТОТНЪМ: 20. Фрейзър Форстър – 12. Емерсон Роял, 17. Кристиан Ромеро , 15. Ерик Дайър , 34. Клеман Лангле (81 33. Бен Дейвис)  – 4. Оливърр Скип, 29. Папе Сар – 21. Деян Кулушевски (70  9. Ричарлисон), 14. Иван Першич, 7. Хюн-мин Сон (81'  16. Арно Данжума) – 10. Хари Кейн (К)
Резерви: 40. Брандън Остин, 41. Алфи Уайтман, 6. Давинсон Санчес, 23. Педро Поро, 25. Джафет Танганга, 27. Лукас Моура, 45. Алфи Девин
Треньор: Антонио Конте

Съдия: Сандро Шерер (Швейцария)
Стадион: „Джузепе Меаца“, Милано
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР