РазенБалшпорт Лайпциг обърна у дома руския гранд Зенит с 2:1 в мач от третия кръг на група G в Шампионската лига, оглавявайки временното класиране преди другата среща между Бенфика и Олимпик (Лион).

Гостите от Санкт Петербург успяха да поведат в резултата с гол на Ярослав Ракицкий (25) и задържаха аванса си до края на първата част.

Малко след почивката Конрад Лаймер (49) изравни след перфектна комбинация с Марсел Забитцер. Десетина минути по-късно Клостерман подаде към Марсел Забитцер (59), който реализира феноменален гол за пълния обрат.

До края на мача „червените бикове“ не допуснаха изненади и Зенит така и успя да намери верния път към вратата на унарския страж Петер Гулаши.

След втората си победа като гост в групата РБ Лайпциг оглави класирането с 6 точки. Зенит остава втори с 4 точки преди другата среща.