Реал (Мадрид) срази у дома Аталанта с 3:1 и с общ резултат 4:1 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. "Кралете" спечелиха първия мач с минималното 1:0, а в реванша не оставиха шансове на бергамаските. Карим Бензема (34), Серхио Рамос (60-дузпа) и Марко Асенсио (84) вкараха головете за успеха на испанския първенец, а Луис Муриел (83) бе точен за италианския тим.

Срещата на "Алфреди ди Стефано" в испанската столица започна по-добре за гостите, които имаха шанс да поведат още в 3-ата минута след удар на Робин Госенс, но белгийският вратар Тибо Куртоа спаси. Бергамаските продължиха да играят добре и в 16-ата минута албанецът Джимсити бе намерен в наказателно поле, след което опита техничен удар, който бе блокиран от бранител. Топката се върна в Джимсити, който прати топката над вратата.

В 27-ата минута домакините организираха бърза контраатака и Винисиус Жуниор се озова в добра позиция, след което шутира, но Джимсити блокира удара. Секунди по-късно Лука Модрич отправи далечен удар, но неточно над вратата.

"Кралския" клуб поведе с гол на Карим Бензема (34), който се възползва от подаване на Лука Модрич и вкара за 1:0. Секунди преди това вратарят на гостите бе сбъркал и подал на хърватина, който бързо се ориентира в ситуацията и изведе френския голмайстор и той не сгреши. До края на полувремето Малиновски от гостите имаше добра възможност, но отправи неточен удар.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 53-ата минута Винисиус Жуниор направи за смях защитата на италианския тим и се озова сам срещу вратаря Спортиело, но след удара му топката излезе в аут. Две минути след това Ферлан Менди отправи удар от границата на наказателното поле право в ръцете на Спортиело.

В 59-ата минута Винисиус отново колко е бърз с топката в крака и бе фаулиран от Рафаел Толой някъде около границата на пеналта, но съдията Дани Маккели без колебания посочи бялата точка. Серхио Рамос (60-дузпа) пък с мощен удар удвои аванса на "белия балет".

В 67-ата минута Куртоа отрази с крак удар на Дуван Сапата. Гостите имаха претенции за нарушение на Рафаел Варан и ситуацията бе разгледана с ВАР, но съдията прецени, че няма основания за дузпа. В ответната атака Спортиело спаси с вещина удар с глава на Бензема, който направи и добавка, но топката срещна страничната греда.

Дуван Сапата излезе сам срещу Куртоа в 76-ата минута, но отново белгийският страж бе последна преграда пред гола. Седем минути преди края бергамаските все пак намалиха чрез Луис Муриел (83), който се разписа от пряк свободен удар, но радостта им бе кратка. Секунди по-късно Лукас Васкес проби отдясно и асистира на появилия се малко преди това в игра Марко Асенсио (84), който оформи крайния резултат. В 88-ата минута Малиновски шутира силно, но неточно над вратата.

Така Реал надви италианския тим и на свой терен, очаквайки съперника си за следващата фаза.

РЕАЛ (МАДРИД) - АТАЛАНТА 3:1
(в първата среща 1:0, общ резултат 4:1)
1:0 Карим Бензема (34), 2:0 Серхио Рамос (60), 2:1 Луис Муриел (83), 3:1 Марко Асенсио (84)

Съставите
Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 6. Начо, 4. Серхио Рамос (64 - Едер Милитао), 5. Рафаел Варан, 23. Ферлан Менди, 15. Федерико Валверде (82 - Марко Асенсио), 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 17. Лукас Васкес, 9. Карим Вензема, 20. Винисиус Жуниор (69 - Родриго)
Треньор: Зинедин Зидан

Аталанта: 57. Марко Спортиело, 2. Рафаел Толой (61 - Хосе Паломино), 17. Серхио Ромеро, 19. Берат Джимсити, 3. Деян Мелег, 15. Мартен Де Роон, 32. Матео Песина (84 - Матия Калдара), 8. Робин Госенс (59 - Йосип Иличич), 88. Марио Пашалич (46 - Дуван Сапата), 18. Руслан Малиновски, 9. Луис Муриел (84 - Алексей Миранчук)
Треньор: Джан Пиеро Гасперини