Интер загуби у дома от Реал (Мадрид) с 0:1 след гол в края на първия им мач от група D на Шампионската лига. Родриго (90) донесе трите точки за „кралете“. По-рано в другата среща от групата дебютантът от Молдова Шериф (Тираспол) срази украинския гранд Шахтьор (Донецк) с 2:0 и записа исторически първи успех в турнира на богатите.

И двата тима са водени от нови треньори през този сезон. Симоне Индзаги е начело на „нерадзурите“, а Карло Анчелоти се завърна в Мадрид. Домакините създадоха първото добро положение в срещата, след като Шкриняр бе изведен зад гърба на отбраната на Реал и шутира по земя, но Тибо Куртоа изби с крак в корнер. След центрирането от него Шкринияр отправи неточен удар с глава. Последваха пропуски на Каземиро и Бензема от гостите. В 18-ата минута Интер бе много близо до гол след центриране на Иван Перишич от лявото крило и удар с глава на непокрития Лаутаро Мартинес, но Тибо Куртоа демонстрира страхотен рефлекс. До края на полувремето Никло Барела на два пъти и Марсело Брозович и Един Джеко по веднъж пропуснаха за домакините от изгодни ситуации, а в 36-ата минута Едер Милитао бе най-близо до попадение от гостите, но след удара му с глава топката премина покрай вратата.

Интер продължи да притиска „кралете“ и в 53-ата минута Куртоа се намеси блестящо след удар с глава на Един Джеко. Реал отговори с удар на Дани Карвахал от близко разстояние, но той бе отразен от словенския страж Самир Ханданович. Темпото на игра бе високо, но интересни ситуации пред двете врати липсваха. В 71-ата минута Винисиус Жуниор нахлу в наказателното поле, финтира бранител на „нерадзурите“, но си поведе дълго топката и Ханданович я хвана. Малко по-късно бразилецът отново навлезе в пеналта на домакините и шутира, но защитник изби топката в корнер.

В заключителните минути гостите заиграха по-добре и Винисиус Жуниор на два пъти пропусна от добри положения. Все пак в последната 90-а минута новото попълнение Камавинга подаде към Родриго в наказателното поле и бразилецът матира Ханданович за 0:1, носейки трите точки на „кралския“ клуб.

Група D
Шериф (Тираспол) – Шахтьор (Донецк) 2:0

1:0 Адама Траоре (16), 2:0 Момо Янсане (62)

Интер – Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Родриго (89)

Интер: 1. Самир Ханданович - к, 37. Милан Шкриняр, 6. Стефан де Врай, 95. Алесандро Бастони, 36. Матео Дармиан (55 - 2. Дъмфрис), 23. Николо Барела (84 - 8. Весино), 77. Марсело Брозович, 20. Хакан Чалханоглу (65 - 22. Видал), 14. Иван Перишич (55 - 32. Димарко), 9. Един Джеко, 10. Лаутаро Мартинес (65 - 19. Кореа)
Треньор: Симоне Индзаги

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 4. Давид Алаба, 6. Начо, 3. Едер Милитао, 2. Дани Карвахал, 15. Федерико Валверде, 14. Каземиро, 10. Лука Модрич (80 - 25. Камавинга), 20. Винисиус (90+1 - 11. Асенсио), 9. Карим Бензема - к, 17. Лукас Васкес (65 - 21. Родриго)
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Жълт картон: Алаба (Реал)