Реал (Мадрид) победи ПСЖ с 3:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и въпреки загубата с 0:1 в първия мач продължава напред.

Първата по-добра възможност за гол дойде в 13-ата минута, в която несигурният до последно за участието си в мача заради лека контузия - Килиан Мбапе шутира в долния ляв ъгъл, но Куртоа спаси.

Реал показа зъби в 25-ата минута, в която Карим Бензема засече топката с бомбен изстрел, но тя премина на сантиметри от дясната греда.

Меси и Неймар разиграха опасно пред вратата на Реал в 30-ата минута, но аржентинецът пусна топката пред вратарското поле, където нямаше негов съотборник.

Другата голяма звезда във френския тим Килиан Мбапе вкара гол в 33-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада. Само минута след това сънародникът му Карин Бензема стреля опасно с глава, но Куртоа се справи. Бензема беше замесен в още една опасна ситуация, но ударът му с глава в 37-ата минута премина покрай гредата.

Въпреки силните минути за Реал ПСЖ поведе в 40-ата минута с гол на Килиан Мбапе, който беше изведен от Неймар и се разписа с удар в долния десен ъгъл (1:0).

През първата част двата тима създадоха по 8 голови положения, като ПСЖ успя да насочи 4 пъти топката във вратата, докато Реал го направи в три случая.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

ПСЖ можеше да удвои аванса си по-малко от десет минути след почивката, когато Килиан Мбапе получи топката, залъга вратаря и вкара топката в мрежата му, но се оказа, че е бил в засада. За втори път в мача попадение на французина беше отменено.

Минути след това Мбапе отново се вряза в наказателното поле на Реал, но обраната на "белите" се справи в последния момент.

Реал успя да стигне до равенството в 61-ата минута след груба грешка на вратаря на ПСЖ, който се оплете при играта с крака, притиснат от Бензема. Топката достигна до Винисиус, който я прати към Бензема и той не сгреши на празна врата (1:1).

Французинът можеше да направи обрат за Реал две минути след изравняването, но ударът му с глава не попадна в целта.

Винисиус Жуниор стана главно действащо лице за Реал в минутите около 75-ата след два пропуска, като при втория се стигна до гол за 2:1 на Карим Бензема. Само две минути по-късно французинът отново бе изпуснат и оформи хеттрика си за 3:1.

До края на мача Реал продължи да напада, а ПСЖ да прави грешки в отбрана, но така и не се стигна до нов гол. В продължението на мача Лионел Меси имаше възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция, но прати топката над вратата.

Така парижани за пореден път напускат борбата след победа у дома и загуба в реванша.

РЕАЛ (МАДРИД) - ПСЖ 3:1
0:1 Килиан Мбапе (40'), 1:1 Карим Бензема (61'), 2:1 Карим Бензема (76'), 3:1 Карин Бензема (78')

Реал МадридРЕАЛ (М):  1. Тибо Куртоа – 2. Даниел Карвахал (66 17. Лукас Васкес ) , 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 6. Начо Фернандес  – 10. Лука Модрич, 8. Тони Кроос (57  25. Едуардо Камавинга), 15. Федерико Валверде – 11. Марко Асенсио (57  21. Родриго), 9. Карим Бензема   , 20. Винисиус Жуниор
Резерви: 13. Андрий Лунин, 5. Хесус Вайехо, 7. Еден Азар, 12. Марсело, 16. Лука Йович, 18. Гарет Бейл, 19. Дани Себайос, 22. Иско, 24. Мариано Диас

ПСЖПСЖ: 50. Джанлуиджи Донарума  – 2. Ашраф Хакими  (88' 23. Юлиан Дракслер) , 5. Маркиньос, 3. Преснел Кимпембе , 25. Нуно Мендеш – 15. Данило (80' 11. Анхел ди Мария) , 6. Марко Верати, 8. Леандро Паредес ( 71 27. Идриса Гей) , 10. Неймар, 30. Лионел Меси, 7. Килиан Мбапе
Резерви: 1. Кейлор Навас, 9. Мауро Икарди, 17. Колин Дагба, 18. Жоржиньо Вайналдум, 22. Абду Диало, 24. Тило Керер, 28. Дина Ебимбе, 34. Шави Симонс, 38. Едуар Мичу

Стадион: "Сантиаго Бернабеу", Мадрид
Съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия