ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) победи РБ Лайпциг с 1:0 като гост в първа среща между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 6 март.

Германците успяха да вкарат гол още във втората минута, но попадението на Бенямин Шешко бе отменено заради спорно нарушение на Бенямин Хенрикс срещу вратаря на испанците.

Първият точен удар в мача дойде в 9-ата минута и бе дело на Едуардо Камавинга, но вратарят на Лайпциг се справи.

Минута след това Шешко излезе очи в очи с Андрий Лунин, но украинецът спаси. Домакините отправиха още един опасен изстрел, дело на Шави Симонс, след четвърт час игра.

Реал отвърна с много силен удар на Браим Диас в 27-ата минута, но топката се отби в тялото на съперников защитник.

Бенямин Шешко пропусна да открие резултата в 42-ата минута, когато стреля от много добра позиция, но Едуардо Камавинга успя да го блокира.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна с опасност пред вратата на Реал. Давид Раум отправи удар с глава след корнер, но не намери целта.

Гостите поведоха в 49-ата минута след хубаво попадение на Браим Диас, който намери горния десен ъгъл на германската врата (1:0).

Минути по-късно вратарят на Реал - Андрий Лунин спаси отбора си на два пъти в рамките на секунди, след като отби далечен удар, а след това се намеси и при опита за добавка.

Испанците можеха да решат всичко в 64-ата минута след пас на Винисиус към Родриго, но изстрелът на последния премина над напречната греда. Минута след това и Винисиус имаше възможност да вкара, но не уцели вратата.

След 70-ата минута и двата тима пропуснаха да вкарат в рамките на две атаки. Първо Дани Олмо се отчете с пропуск за РБ Лайпциг, а секунди по-късно Винисиус и Диас не успяха да се разпишат за Реал.

Десет минути преди края вратарят на Реал трябваше да се намесва решително след изстрел на Шешко. Украинецът спаси Реал и няколко минути по-късно след топовен удар на Амаду Айдара.

РБ ЛАЙПЦИГ - РЕАЛ (МАДРИД) 0:1
0:1 Браим Диас (49')

ЛайпцигРБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи, 2. Мохамед Симакан, 4. Вили Орбан (К), 7. Дани Олмо (75' - 6. Елиф Елмас), 16. Лукас Клостерман, 17. Лоис Опенда (75' - 9. Юсуф Поулсен), 20. Шави Симонс, 22. Давид Раум, 24. Шавер Шлагер, 30. Бенямин Шешко, 39. Бенямин Хенрикс (75' - 8. Амаду Айдара)
Резерви: 21. Янис Бласвик, 25. Леополд Цингерле, 3. Кристофер Ленц, 5. Ел Шадел Битшиабу, 13. Николас Зивалд, 14. Кристоф Баумгартнер, 23. Кастело Лукеба, 38. Нуа Жата, 44. Кевин Кампъл
Треньор: Марко Розе

Реал МадридРеал Мадрид:13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал, 18. Орелиен Чуамени, 6. Начо Фернандес, 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос – 21. Браим Диас (84' - 17. Лукас Васкес) – 11. Родриго (84' - 14. Хоселу) и 7. Винисиус Жуниор
Резерви: 25. Кепа Арисабалага, 30. Фран Гонсалес, 10. Лука Модрич, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 24. Арда Гюлер, 28. Марио Мартин, 32. Нико Пас, 34. Алваро Карийо, 41. Хакобо Рамон
Треньор: Карло Анчелоти